III Niedziela Wielkanocy – 15.04.2018r.

 1. Dzisiaj w naszej Parafii na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Będziemy wspominać bohaterów z Legionowa, którzy zginęli w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni i innych miejscach kaźni na Wschodzie, pamiętając o polskiej delegacji z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na czele, którzy 8 lat temu zginęli pod Smoleńskiem udając się na Uroczystości Katyńskie.

 2. Również dzisiaj:

  - 10.25 - katecheza dla dzieci klas IV SP przed rocznicą Komunii Świętej (w kościele)

  - 15.00 - spotkanie dla chłopców przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania (szary pawilon)

  - 16.30 - spotkanie dla dziewcząt, które również przygotowują się do sakramentu dojrzałości

  - 19.00 - katecheza dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego

 3. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy wcześniej, przedstawiciele fundacji zbierać będą ofiary do puszek na rzecz ciężko poparzonej Zuzi, która ma 6 lat i pochodzi z rodziny wielodzietnej, gdzie wychowywana jest przez samotną matkę.

 4. Policjanci z Legionowa poszukują zaginionej 42-letniej Renaty Aleksandry Ciechanowicz. Kobieta 12 kwietnia 2018 roku około godz. 20.00 wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła, ani też nie nawiązała kontaktu z nikim bliskim. Prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat pobytu kobiety o natychmiastowy kontakt z policjantami z komendy przy ul. Jagiellońskiej 26 B, lub z najbliższą jednostką policji, a także pod bezpłatnymi numerami telefonów 112 i 997, ewentualnie za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: kpp.legionowo@ksp.policja.gov.pl

 5. W przyszłą niedzielę przed kościołem przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a zwłaszcza Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Legionowie będą rozprowadzać znaczki z logo TPD i w ten sposób zbierać ofiary na dofinansowanie letniego wyjazdu osób niepełnosprawnych.

 6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.00 będziemy chcieli złożyć życzenia ks. Wojciechowi w związku z przypadającymi 25 kwietnia imieninami.

 7. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.