III niedziela Wielkanocna

1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 – katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej
- o godz. 19.00 – katecheza dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
2. W tym tygodniu będą odbywać się spotkania dla dzieci rocznicowych i komunijnych:
- w poniedziałek o godz. 19.00 – rocznica I Komunii świętej
- we wtorek o godz. 19.00 – I grupa komunijna
- w środę o godz. 19.00 – II grupa komunijna
3. We wtorek ks. Marek będzie obchodził dzień swoich imienin. Już dzisiaj na Mszach świętych składamy ks. Markowi najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Fatimskiej. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona 26 kwietnia o godz. 18.00 na którą bardzo serdecznie zapraszamy.
4. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
5. Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym – Dzieci Maryi – w dniu 04.05 w I czwartek miesiąca po Mszy świętej o godz. 19.00 zaprasza na kolejne Uwielbienie z Maryją. Oprawę muzyczną zapewni dekanalna Diakonia Uwielbienia. Po modlitwie uwielbienia będzie możliwość skorzystania z indywidualnej modlitwy wstawienniczej prowadzonej przez przygotowanych do tego animatorów.
6. W minionych dniach Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS podpisało umowę z Caritas Polska, na mocy której 15 osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii, choć i z innych parafii legionowskich, otrzymało karty na codzienne zakupy w sieci sklepów Biedronka. Każdego miesiąca każda osoba może bezpłatnie zrobić spożywcze zakupy o wartości 185 zł. Karta jest wydana na okres 10 miesięcy, czyli każda z 15 osób na zakupy dostała 1850 zł. Dziękujemy za owocną współpracę z Caritas Polska.
7. Na UKSW co roku jest organizowane Studium wiedzy biblijnej i teologicznej. Kursy zaczynają się w październiku, ale można już teraz zastanowić się nad udziałem, jeśli ktoś pragnąłby pogłębić wiedzę dotyczącą Pisma Świętego.
8. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejny Tydzień Biblijny. W całej Polsce odbywa się Narodowe czytanie Pisma Świętego, zwłaszcza Ewangelii św. Jana. Zachęcamy do czytania Słowa Bożego. Jeśli ktoś chciałby kupić Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu czy tylko Nowego Testamentu, to zapraszamy do zakrystii. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.30 będzie można przyjść do kościoła i wsłuchać się w tekst Ewangelii św. Jana.
9. W minionym tygodniu nad kaplicą chrzcielną została zamontowana mozaika ukazująca św. Pawła. Jest to dar dzieci i rodziców, które w tym roku przystępują do I Komunii świętej i Komunii świętej rocznicowej.
10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
- we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty
- w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
11. Dzisiaj jak zapowiadaliśmy harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej pod kopułą przed kościołem rozprowadzają własnoręcznie wykonane ciasto. Dochód ze sprzedaży tych smakołyków przeznaczony jest na dofinansowanie letnich obozów.
12. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie przykościelnym. Pracy było wiele. Zamiatanie, grabienie i pierwsze koszenie. Dziękujemy tym, którzy zawsze czują potrzebę głębokiej troski o porządki. W tym tygodniu również prosimy o zaangażowanie się w prace porządkowe