III Niedziela Wielkanocna

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedzielę i święta o godz. 18.30 a w dni powszednie o godz. 19.30.
2. Przypominamy, że od 1 maja do 30 września Msze święte popołudniowe w dni powszednie są odprawiane o godz. 18.00 i 19.00 a w niedziele o godz. 19.00.
3. Kancelaria parafialna od 1 maja do 30 września jest czynna od poniedziałku do środy od 19.30 do 20.15 i w sobotę w godz. 09.00-10.00
4. W dniu dzisiejszym z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i możliwość adoracji do godz. 18.30.
5. Jeszcze dzisiaj przed kościołem ze względu na Niedzielę Biblijną będziemy mogli zakupić Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu lub sam Nowy Testament. Wspaniale byłoby gdyby w każdym katolickim domu Słowo Boże było obecne oraz by to Słowo czytać i rozważać. W związku z niedzielą Biblijną na stolikach za ławkami są umieszczone naczynia z cytatami z Pisma Świętego. Wychodząc „wylosujmy” – pobierzmy karteczkę ze Słowem Bożym i przeczytajmy je i starajmy się przez najbliższy tydzień tym Słowem żyć.
6. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski a zarazem dzień uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.30, 09.00, 11.00 i 19.00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.
7. Władze miasta Legionowo serdecznie zapraszają do udziału w legionowskich obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja oraz w imprezie miejskiej z okazji 70-lecia nadania praw miejskich. Uroczystości będą miały miejsce 3 maja i rozpoczną się Mszą świętą w kościele garnizonowym o godz. 13:00. Następnie, o godz. 14:00, rozpocznie się wydarzenie plenerowe na rynku miejskim, podczas którego zaplanowano liczne animacje dla dzieci, piknik historyczny oraz występy muzyków regionalnych i ogólnopolskiej sceny artystycznej.
8. Od 4 do 6 maja do godz. 15.00 będą zbierane na górnym parkingu elektrośmieci tj.: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nawet dużych gabarytów jak pralki, lodówki, telewizory itp. Miejsce złożenia będzie usytuowane przy zejściu do kawiarenki za donicami na krzewy.
9. W piątek o godz. 20.00 spotkanie przed chrztem dziecka. W spotkaniu biorą udział rodzice dziecka oraz kandydaci na chrzestnych, którzy mieszkają na terenie naszej parafii.
10. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej i nabożeństwie majowym Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od 17.30 do 19.30
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 i nabożeństwie majowym, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny połączone z adoracją, która będzie trwała do godz. 21.00.
11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Jolantę Glapkę z Fundacji Pasja Życia z Legionowa z ul. Strużańskiej. Fundacja zajmuje się profilaktyką uzależnień poprzez rozwój pasji wśród dzieci i młodzieży. Siostra przed kościołem będzie sprzedawać książkę „Wołanie o miłość”, która opowiada o dobroci i czułości Serca Pana Jezusa do każdego człowieka. Poprzez zakup książki będziemy mogli wesprzeć działalność fundacji.
12. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej
- o godz. 20.00 kolejna katecheza dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.