III Niedziela Adwentu – 16.12.2018 r.

 1.  Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w rekolekcjach. Dziękujemy spowiednikom za posługę w konfesjonale.

 2.  W poniedziałek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną według tradycyjnego porządku. Grupę pierwszą o 9.00, a drugą o 11.00. Nowych chorych możemy zgłaszać dzisiaj w zakrystii.

 3.  W środę, 19 grudnia o godz. 11.00 gościć będziemy w naszej Parafii JE Ks. Bpa Marka Solarczyka, który uroczyście dokona aktu instalacji relikwii św. Rity i zawierzy naszą Parafię i dzieła prowadzone przez Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS św. Ricie oraz poświęci działający od października Klub Seniora Amicus. Na koniec Ksiądz Biskup w gronie seniorów, osób niepełnosprawnych, zaproszonych gości weźmie udział w spotkaniu opłatkowym w Warsztacie Terapii Zajęciowej św. Rity. Wszystkich na tę szczególną uroczystość zapraszamy. Święta Rita jest patronką spraw trudnych i beznadziejnych.

 4.  W czwartek i piątek od godz. 8.00 w kościele będziemy szykować żłóbek i dekoracje świąteczne. Serdecznie zapraszamy do wspólnych prac.

 5.  Począwszy od przyszłej niedzieli, aż do Nowego Roku nie będzie w kościele katechez dla dzieci i młodzieży.

 6.  W sobotę na Mszy świętej o godz. 18.00 harcerze z ZHP przekażą naszej Parafii Betlejemskie Światło Pokoju, które co roku zapalone jest w Grocie Narodzenia Pańskiego od Wiecznego Ognia i przekazywane na świat. Po Mszy św. każdy z nas będzie mógł zabrać to światło do swoich domów. W tym celu należy przynieść stosowne lampiony, by ten szczególny płomień nie zgasł.

 7.  Dzisiaj, a także w poniedziałek i we wtorek ksiądz proboszcz głosi rekolekcje w Parafii św. Anny w Serocku. Zebrane ofiary w czasie rekolekcji będą przeznaczone na mozaikę Ostatniej Wieczerzy, która będzie montowana w połowie roku 2019 roku.

 8.  Dzisiaj przed kościołem do koszyków możemy złożyć na odradzający się Kościół na Wschodzie.

 9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 10.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 11.  Przed kościołem harcerze rozprowadzają pierniki i sianko na stół wigilijny. Również możemy kupić świece i opłatki.

 12.  Na Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 gościmy zaprzyjaźniony Warsztat Terapii Zajęciowej z Kisielan k. Siedlec. Możemy podziwiać dorobek pracy osób niepełnosprawnych oraz możemy te rzeczy kupić jako prezent czy upominek.