III Niedziela Adwentu – 15.12.2019r.

 1.  Dzisiaj o godz. 10.25 odbędzie się katecheza dla dzieci klas IV przed Rocznicą Komunii św.

 2.  Również dzisiaj przed kościołem po Mszach św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30 odbędzie się kiermasz prac wykonanych przez uczestników Klubu Seniora AMICUS. Zachęcamy do obejrzenia i kupna jako upominek świąteczny.

 3.  W najbliższą środę od około 11.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Nowych chorych można zgłosić dzisiaj w zakrystii.

 4.  Od czwartku rozpoczynamy nasze doroczne rekolekcje. Będą one trwać trzy dni - czwartek, piątek, sobotę. O godz. 9.00 Msza św. z nauką ogólną, o 16.30 Msza święta z nauką dla dzieci, o 18.00 i 19.45 Msza święta z nauką dla dorosłych i młodzieży. Każdego dnia będzie spowiadać 3-4 księży podczas Mszy świętych.

 5.  W sobotę na Mszy św. o godz. 16.30 grupa kandydatów na ministranta, bielankę i scholankę przez akt przyrzeczenia i przyjęcia stroju będzie przyjęta do poszczególnych grup formacyjnych.

 6.  W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 w salce pod zakrystią ministranci, bielanki i schola oraz rodzice będą mieć swoje spotkanie opłatkowe. Wcześniej rodzice i dzieci wezmą udział we Mszy świętej o godz. 18.00.

 7.  Jeszcze dzisiaj w marketach na Piaskach jest zbierana żywność o przedłużonym terminie przydatności z myślą o ludziach ubogich naszego miasta oraz naszych rodakach zamieszkałych na Litwie.

 8.  Dnia 22 grudnia podczas Mszy świętej o godz. 18.00 w Parafii św. Jana Kantego będzie miało miejsce uroczyste przekazanie mieszkańcom naszego miasta Betlejemskiego Światła Pokoju. Do pozostałych legionowskich Parafii harcerze oraz skauci dostarczą światło podczas ostatnich Mszy Roratnich. W tym roku Sztafeta Światła podąża pod hasłem "Światło, które daje moc", odnosząc się do słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych na krakowskich Błoniach przed czterdziestu laty. Ci, którym niesiemy Betlejemskie Światło Pokoju z pewnością nie zawsze mają w życiu promienne słońce. Często jest ono przesłaniane przez błędy, zło, trudności, cierpienie czy smutek. Światło z Betlejem, jako znak Nowonarodzonego Chrystusa, to zawsze jasne  Światło, które wskazuje drogę, prowadzącą do życia w zgodzie, jedności, pokoju, bezpieczeństwie i braterstwie. W dniu przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów, aby płomień przyniesiony z Groty Narodzenia Jezusa mógł podczas wieczerzy wigilijnej płonąć w naszych domach.

 9.  Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy roznoszą opłatki wigilijne. Dziękujemy za ich trudną służbę, chęci, otwartość oraz dzielenie się sobą i swoim czasem. Dziękuję również tym, którzy z kulturą przyjęli naszych przedstawicieli w swoich domach.

 10.  W czasie rekolekcji nasz Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity w czwartek i piątek po Mszach świętych o godz. 9.00 będzie prezentował prace wykonane przez osoby niepełnosprawne.

 11.  Na sobotę na godz. 10.30, poniedziałek 23 grudnia na godz. 8.00 zapraszamy chętne osoby do pomocy w dekoracji kościoła na święta Bożego Narodzenia.

 12.  Przed kościołem do kupienia świece na stół wigilijny oraz opłatki.