II niedziela zwykła

1. Dzieci i młodzież rozpoczęły czas ferii zimowych. Życzymy im dobrego i szczęśliwego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do domu.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymką do Gruzji i Armenii na przełomie września i października.
3. W czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci do naszej świetlicy. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-14.00. Obok zajęć plastycznych, sportowych, integracyjnych będą również wyjazdy do kina, parków rozrywki, muzeów. Serdecznie zapraszamy.
4. W poniedziałek, w godz. 18.00-20.00 nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog. Porady odbywają się w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego.
5. W piątek zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta i bezpośrednio po niej modlitwy do opiekuna rodzin.
6. 22 stycznia, w przyszłym tygodniu, w ratuszu z okazji dnia babci i dziadka odbędzie się szereg wydarzeń poświęconych naszym seniorom m.in.: badania prozdrowotne, promocja zdrowa, wykłady i koncerty. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
7. W dniach 18-25 stycznia obchodzić będziemy w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Będziemy przez modlitwę i post wypełniać wezwanie Chrystusa: „Spraw aby stanowili jedno jak ty Ojcze we mnie, a ja w tobie.”
8. W sobotę obchodzić będziemy 6 rocznice ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Polecamy modlitwie wiernych naszego Ordynariusza.
9. W piątek Ksiądz Arkadiusz, który od lat nas wspiera w pracy duszpasterskiej, obchodził dzień swoich imienin, a w środę dzień urodzin. Jesteśmy wdzięczni Księdzu Arkadiuszowi za jego posługę, otwartość serca, sprawowane sakramenty święte na naszej drodze do świętości i życzymy Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bożej Fatimskiej, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dzisiaj na Mszach świętych chcemy naszemu solenizantowi i jubilatowi wyrazić wdzięczność i zapewnić o modlitewnej pamięci.
10. Dziękujemy tym, którzy przyjmują nas z wizytą duszpasterską. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za rozmowę, za możliwość bycia z sobą i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Dziękujemy za każdą podpowiedź odnośnie życia parafialnego, które zostaną rozważone i przemyślane.