II Niedziela Zwykła – 14.01.2018r.

 1.  W piątek dzieci i młodzież rozpoczęły ferie zimowe. W czasie ferii nie będzie katechez formacyjnych. Najbliższa katecheza 28 stycznia dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią Św.

 2. W okresie ferii zapraszamy dzieci do naszej świetlicy na zajęcia w godz. 9.00 - 14.00. Obok prac plastycznych, sportowych na świeżym powietrzu dzieci będą jeździć do kina, basen, hulakula i innych ciekawych miejsc. Zadanie jest dofinansowane przez Gminę Legionowo.

 3. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1% ze swego podatku na rzecz naszego Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS, które opiekuje się 38 osobami niepełnosprawnymi w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej św. Rity, prowadzi opiekę nad ludźmi chorymi, starszymi, samotnymi w Gminie Wieliszew, obejmuje troską dzieci prowadząc świetlicę w Wieliszewie w Hali Sportowej i w Legionowie oraz organizuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci i dorosłych. Wszelkie informacje są zawarte na ostatniej stronie w naszym biuletynie parafialnym.

 4. Małymi krokami przygotowujemy się do nawiedzenia naszej Parafii przez kopię Cudownego Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. To wydarzenie będzie miało miejsce z 26-go lutego na 27-go lutego (poniedziałek-wtorek). Dokładny program znajduje się w folderze na stolikach za ławkami.

 5. Już dzisiaj i w przyszłą niedzielę z racji nawiedzenia obrazu przed kościołem będzie można kupić obrazek Matki Bożej Częstochowskiej. Modląc i wpatrując się w oblicze Maryi przygotujmy się do tego wielkiego wydarzenia.

 6. Jesteśmy na półmetku kolędy. Dziękujemy, że wiele rodzin naszej Parafii traktuje nas poważnie, tak jak i my traktujemy naszych Parafian. Sami (Ksiądz proboszcz i ks. Piotr) pukamy do Waszych domów. Nie ma tu "najemników", ponieważ to my jesteśmy przed Panem Bogiem odpowiedzialni za lud nam powierzony. Dziękujemy za życzliwość, otwartość i ofiarność. Kto nie mógł nas przyjąć w wyznaczonym terminie, może to uczynić 25 stycznia (czwartek) od godz. 16.00 oraz w sobotę, 27 stycznia od godz. 9.00.

 7. PLAN KOLĘDY: >>TUTAJ<<.

 8. Po Mszach Świętych o 9.00, 11.00 i 12.30 tradycyjnie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę, ciasto i gofry. Zapraszamy również na darmową degustację chleba domowego wypieku ze swojskim smalcem i ogórkiem.

 9. W sobotę, 20 stycznia 2018 podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00
  w Katedrze Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej odbędzie się uroczysty ingres Jego Ekscelencji Ks. Bpa Romualda Kamińskiego do Diecezji Warszawsko-Praskiej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

 10. W sobotę, 20 stycznia 2018 podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00
  w Katedrze Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej odbędzie się uroczysty ingres Jego Ekscelencji Ks. Bpa Romualda Kamińskiego do Diecezji Warszawsko-Praskiej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

 11. Dzisiaj w naszej Parafii zbieramy artykuły spożywcze i środki czystości dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Nasze dary możemy składać w korytarzu przy zakrystii.