II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś o godzinie 10:25 katecheza dla dzieci klas trzecich szkoły podstawowej przed pierwszą Komunią Świętą - grupa druga.
 2. O godzinie 16:30 sali pod zakrystię odbędzie się spotkanie pielgrzymów niedoszłej pielgrzymki do Gruzji i Armenii celem odbioru wpłaconych zaliczek na pielgrzymkę. Obecność obowiązkowa W okresie Wielkiego Postu we wtorki będzie możliwość dodatkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w godzinach 18:30 do 20:00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • Droga krzyżowa w piątki: 16:30 dla dzieci i 18:45 dla młodzieży i dorosłych
 • Gorzkie żale w niedzielę o 17:15
 1. Jutro w godz. 18-20 będzie nieodpłatnie przyjmował psycholog. W przyszły wtorek w godz. 17-19 będzie można również nieodpłatnie skorzystać z porad prawnika.
 2. W tym tygodniu przypada
 • I czwartek miesiąca - po Mszy Św. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 21.
 • I piątek miesiąca - spowiedź w godz. 16:15-18:30
 • I sobota miesiąca - Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny odbędzie się po Mszy Św. O godz. 18.00 i będzie trwało do godz. 20.00
 • I niedziela miesiąca - po Mszy Św. O godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i możliwość w ciszy, w samotności adoracji do godz. 17:15, do momentu rozpoczęcia nabożeństwa Gorzkich Żali
 1. W piątek o godz. 19.15 w kościele konferencja przed chrzcielna. Biorą w niej udział osoby, które będą chrzcić dzieci w naszej parafii bądź będą prosić o zgodę do innej parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych oraz samych chrzestnych pochodzących z naszej parafii
 2. W czwartek 4 marca obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne św. Kazimierza. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o naszym biskupie seniorze Kazimierzu Romaniuku prosząc dla niego o zdrowie, siłę i błogosławieństwo Boże
 3. Moi drodzy. Już prawie rok jak wszyscy zmagamy się z pandemią. Jak widzimy na przestrzeni tego roku ze względu na wirusa jest nas mniej w kościele. Były i takie miesiące, że mogło być zaledwie kilka osób. Koszty utrzymania, zwłaszcza prąd i ciepło czy kościół jest pełen czy nie. Niestety w tym roku energia bardzo znacznie zdrożała, a to za sprawą nowych podatków, gaz pozostał na tym samym poziomie. W ubiegłym tygodniu tylko za sam gaz i prąd za okres od 1 stycznia do połowy lutego (mniej więcej) trzeba było zapłacić sumę 13 332 zł. Prosiłbym by taca z przyszłej niedzieli była przeznaczona min. na ten cel. Przez ten trudny czas nigdy nie mówiliśmy o kosztach utrzymania, ale kiedy chce się również przeprowadzić pewne inwestycje w świątyni i na zewnątrz to trudno to wszystko pogodzić. Proszę o zrozumienie i przychylność.
 4. W dobie epidemii wielu osobom brakuje wody święconej by móc przeżegnać się wchodząc do kościoła. W odpowiedzi na ich sugestie i prośby w ubiegłym tygodniu zakupiliśmy 3 bezdotykowe kropielnice, by w sposób bezpieczny i higieniczny korzystać z wody święconej.
 5. Już coraz bardziej czuć wiosnę. Dziękujemy panom i paniom za trud porządkowania terenu kościelnego. W tym tygodniu w piątek i w sobotę również prosimy o pomoc.
 6. Zachęcamy do przekazania 1% ze swoich podatków na rzecz Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS, które działa w parafii, w mieście, w powiecie i poza granicami. KRS podany jest w biuletynie oraz na ulotkach.