II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019r.

 1.  Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:

  - o godz. 10.25 - katecheza dla dzieci klas IV SP przed rocznicą Komunii świętej,

  - o godz. 16.15 - dla rodziców dzieci, które od 30.06 do 06.07 pragną wyjechać na tygodniowe wakacje do Szklarskiej Poręby z 1-dniową wycieczką do czeskiej Pragi,

  - o godz. 16.45 - dla rodziców dzieci, które od 18.08 do 24.08 udają się na tygodniowy wypoczynek nad polskie morze do Darłówka.

 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:- Droga Krzyżowa w piątki o 16.30 (dla dzieci), 18.45 (dla młodzieży i dorosłych),- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

 3.  Jutro (poniedziałek) na godz. 19.00 do kościoła zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych, czyli kl. IV SP przed Rocznicą Komunii św.

 4.  We wtorek w Kościele powszechnym obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Msze święte o godz. 17.00 i 18.00.

 5.  Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się otwarcie wystawy pt. "Nad głowami sosny szumiące - 100. rocznica nadania nazwy Legionowo. Wstęp wolny.

 6.  Dnia 28 marca w par. św. Jana Kantego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za Ojczyznę, a następnie odbędzie się konferencja pt. "Rola mediów w kształtowaniu tożsamości narodu". Gośćmi specjalnymi będą ks. prałat Henryk Zieliński i redaktor Jacek Karnowski.

 7.  Dnia 31 marca o godz. 16.00 w Pałacu w Jabłonnie odbędzie się koncert charytatywny "Młodzież świata" z myślą o udręczonej ludności Syrii. W programie utwory Chopina, Ludwiga van Beethovena i innych. Ciekawa inicjatywa młodych ludzi, którzy pragną poprzez pasję muzyczną pomóc innym potrzebującym ludziom. W gablocie jest zamieszczony plakat informujący o tym wydarzeniu oraz numer konta na który możemy wpłacać pieniądze na ten cel.

 8.  Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie serdecznie zaprasza na dni otwarte szkoły. W trakcie spotkania zostanie przedstawiona oferta edukacyjna dla poszczególnych szkół. Szkoły Salezjańskie otwierają nabór do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej do klasy I (nauczanie wczesnoszkolne), do klas IV i VII, a także nabór uzupełniający do klas V, VI, VIII, dla których dzień otwarty odbędzie się 23 marca 2019r. o godzinie 10.00 w budynku Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie.

  Nabór trwa również do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego do klasy pierwszej trzyletniego liceum i do klasy pierwszej czteroletniego liceum oraz do klasy II - nabór uzupełniający, dla których dzień otwarty odbędzie się 30 marca 2019 roku o godzinie 10.00 w budynku Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie (ul. Adama Mickiewicza 35 A)

 9.  W niedzielę, 24 marca odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Ogólnopolski Marsz jest głównym punktem obchodów Narodowego Dnia Życia.

  Według organizatorów Marsz powinien przypomnieć dlaczego prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest tak ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziny do decydowania o wychowaniu dzieci, także w szkole. To ostatnie nabiera szczególnego znaczenia choćby ze względu na promocję ideologii gender w szkołach.

  Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Życia i powiedzenia: TAK dla życia, TAK dla rodziny, TAK dla zdrowego wychowania dzieci.

 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć zaprzyjaźniony Warsztat Terapii Zajęciowej z Kisielan k./ Siedlec, który zaprezentuje dorobek artystyczny swoich podopiecznych osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do obejrzenia oraz kupna rzeczy wytworzonych przez niepełnosprawnych.

 11.  Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Dziękujemy za zamiatanie, grabienie oraz uzupełnianie nasadzeń krzewów, które uległy zniszczeniu po zimie.

 12. Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 13. Zachęcamy do lektury diecezjalnego tygodnika "Idziemy".