II Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Sięgamy do wielkiego skarbca objawień Pana Jezusa św. siostrze Faustynie Kowalskiej dotyczącego obietnic związanych z Koronką do Bożego Miłosierdzia, obrazem z napisem Jezu ufam Tobie czy Godziny świętej tj. godz. 15.00. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 15.00 do kościoła na godzinę łask gdzie wspólnie będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz rozważać teksty z Dzienniczka św. siostry Faustyny.
2. Również dzisiaj o godz. 19.00 w salce pod zakrystią rozpoczyna się nowa edycja kursu przedmałżeńskiego.
3. Jutro ks. Marek obchodzić będzie dzień swoich imienin. Już dzisiaj na każdej Mszy świętej będziemy wyrażać ks. Markowi naszą wdzięczność i składać najserdeczniejsze życzenia a jutro w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwach o naszym solenizancie.
4. We wtorek w godz. 17.00-18.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny.
5. W czwartek o godz. 19.00 w kościele dzieci klas IV szkoły podstawowej przygotowujące się do rocznicy Komunii świętej będą mieć spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa. We wcześniejszym terminarzu, którzy otrzymali rodzice tego terminu nie było ze względu na pomyłkę, za którą przepraszamy.
6. Na piątek na godz. 08.00 zapraszam panie i panów do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy.
7. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
8. W sobotę o godz. 10.30 w kancelarii dzieci komunijne (grupa 2) wraz z rodzicami odbędą spotkanie z księdzem przed Uroczystością I Komunii świętej.
9. Od przyszłej niedzieli (od 1 maja) przechodzimy na inny układ Mszy świętych popołudniowych. W dni powszednie Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00 i 19.00 a w niedziele i święta o godz. 19.00.
10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy I niedzielę miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30.
11. Z racji długiego weekendu, gdzie wiele osób wyjeżdża, nie będzie spotkania dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
12. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa majowe. W niedziele i święta zapraszamy na godz. 18.30 a w dni powszednie na godz. 19.30 czyli po Mszy świętej o godz. 19.00.
13. Ze względu na zmianę godziny Mszy świętej ulega zmianie również godzina funkcjonowania kancelarii parafialnej. W dni powszednie od poniedziałku do środy zapraszamy w godz. 19.30-20.15 a w sobotę w godz. 09.00-10.00.
14. W dniach od 4 do 6 maja do godz. 15.00 na górnym parkingu będą zbierane elektrośmieci – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dochód ze zbiórki będzie przekazany na Kościół na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy. Zbiórka będzie dotyczyła również dużych gabarytów tj. pralek, lodówek, telewizorów, mikrofalówek itp.
15. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 14 tydzień biblijny, który ma nas zachęcać do codziennego sięgania do Pisma Świętego. Tematem Tygodnia Biblijnego jest: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. We wszystkich kościołach 1 maja będziemy przeżywać Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku Kościół w Polsce skupia się na trzech darach zmartwychwstałego Chrystusa, którymi są: pokój, posłannictwo, świadectwo. W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy do Ewangelii według św. Łukasza, aby w jej świetle lepiej odkryć wielkość tych trzech darów, ich rolę w życiu Kościoła i w dziejach zbawienia świata. Przed kościołem będziemy mogli nabyć tekst Nowego Testamentu.