II Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W sposób szczególny zapraszamy na godz. 15.00 w godzinie łaski na specjalne nabożeństwo, aby jak najwięcej skorzystać ze skarbca Bożego Miłosierdzia. Również dzisiaj przed kościołem można kupić obrazy Bożego Miłosierdzia z którym związane są specjalne obietnice. Na stolikach za ławkami wyłożone są obrazki Jezusa miłosiernego z tekstem koronki do Bożego Miłosierdzia. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia.
2. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 – katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej
- o godz. 17.00 – dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- o godz. 19.00 – katecheza dla narzeczonych w ramach nowej edycji kursu przedmałżeńskiego (spotkanie odbędzie się w kawiarence)
3. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta upamiętniająca zbrodnie katyńskie 1940 roku, a następnie zostaną złożone wieńce i zapalone znicze pod pomnikiem katyńskim, który jest obok kościoła. Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość.
4. Od wtorku do czwartku gościć będziemy 6 osobową delegację z Ignaliny z Litwy, która będzie się przyglądać pracy Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS i wszystkim dziełom, które podejmujemy w parafii i w stowarzyszeniu.
5. Na wtorek, na godz. 08.00 zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w kościele.
6. W środę, 19 kwietnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędą się specjalne modlitwy do tego jakże wypróbowanego orędownika małżeństw i rodzin.
7. W sobotę, 22 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w czasie której zostaną poświęcone róże a po Eucharystii modlitwy do patronki spraw trudnych i beznadziejnych z wyczytywaniem intencji, które złożymy pod ołtarzem przed Mszą świętą. Róże będzie można zakupić przed rozpoczęciem nabożeństwa.
8. W przyszłą niedzielę Harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej po każdej Mszy świętej pod kopułą będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione wypieki i w ten sposób zbierają fundusze na obozy harcerskie w czasie wakacji.
9. 25 kwietnia ks. Marek będzie obchodził dzień swoich imienin. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej będziemy chcieli wyrazić ks. Markowi swoją wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona 26 kwietnia o godz. 18.00.
10. Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się wykład pana dr Adama Kaczyńskiego pt.: „Historia komunikacji autobusowej w Legionowie”. Wstęp wolny.
11. W tym tygodniu możemy skorzystać z darmowych porad:
- psychologa w poniedziałek w godz. 18.00-20.00
- prawnika we wtorek w godz. 17.00-19.00
- poradni życia rodzinnego w czwartek w godz. 18.00-20.00.
Zadanie jest dofinansowane przez Gminę Miejską Legionowo.
12. Również w tym tygodniu i przez następne do połowy czerwca możemy skorzystać z darmowych zabiegów fizykoterapeutycznych, masażu leczniczego i sali ćwiczeń. Zabiegi są wykonywane od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-18.00 i skierowane do Seniorów po 60 roku życia. Serdecznie zapraszamy.