II Niedziela po Bożym Narodzeniu

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1. W dniu dzisiejszym z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45.

2. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywaną świętem Trzech Króli. Msze święte w tym dniu sprawowane są wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane za kadzidło i kredę przeznaczone są na cele misyjne.

3. Najbliższy czwartek to również I czwartek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 21.00.

4. Przed nami w tym tygodniu I piątek miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16.30 do 18.30.

5. W piątek o godz. 19.00 w kościele spotkanie przedchrzcielne. Zapraszamy rodziców dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu świętego oraz rodziców chrzestnych i kandydatów na rodziców chrzestnych. Jednym z warunków otrzymania zaświadczenia na rodzica chrzestnego jest udział w konferencji przedchrzcielnej.

6. Za tydzień, w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Chrztu Pańskiego, którą kończyć będziemy radosny okres Bożego Narodzenia, choć żłóbek i choinki pozostają jeszcze do 2 lutego – do uroczystości Ofiarowania Pańskiego czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej.

7. Również za tydzień o godz. 10.25 odbędzie się katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed Uroczystością I Komunii świętej a po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się podsumowanie uczestnictwa dzieci w Roratach. Na spotkanie należy przynieść planszę z naklejkami. Dla najlepszych będą czekały nagrody.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 19.00 do salki pod zakrystią zapraszamy osoby zainteresowane pracą parafialnego Zespołu Synodalnego. Synod w myśl Ojca świętego Franciszka ma doprowadzić do zmian na lepsze w Kościele Powszechnym. Zapraszamy na spotkania zwłaszcza te osoby, którym dobro kościoła leży mocno na sercu i pragną podzielić się swoimi pomysłami na przeprowadzenie zmian.

9. Za dwa tygodnie, w niedzielę 16 stycznia, na Mszy świętej o godz. 18.00 gościć będziemy Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego. Nasi goście zapewnią oprawę Mszy świętej a następnie po Mszy świętej dadzą koncert kolęd. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.

10. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, w tym roku Kolęda będzie przebiegała jak w zeszłym roku ze względu na covid-19. Będziemy spotykać się w kościele podczas wspólnej Eucharystii sprawowanej od poniedziałku do piątku o godz. 18.45 a w soboty o godz. 16.00, w intencji poszczególnych rejonów. Rozpoczniemy już w najbliższy poniedziałek. Ofiary składane podczas tegorocznej Kolędy przeznaczone będą na dalsze prace inwestycyjne w parafii. Myśląc o dobru zdrowia fizycznego pragniemy stworzyć i uruchomić gabinety rehabilitacyjne z masażem zarówno dla seniorów, osób niepełnosprawnych, jak i każdego z nas.

11. W styczniu ze względu na Msze święte kolędowe, Msze święte od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.00 i dodatkowa o godz. 18.45. W sobotę o godz. 17.00 i 18.00 oraz dodatkowa o godz. 16.00. W niedziele i święta bez zmian. W najbliższy piątek, z racji I piątku miesiąca Msze święte o godz. 17.00 i 18.00.

12. Prosimy o zapoznanie się z rozkładem Mszy świętych kolędowych na najbliższy tydzień oraz cały okres kolędowy. Terminarz Kolędy wywieszony jest w gablocie parafialnej, na stronie internetowej i wyłożony jest na stolikach za ławkami, który możemy pobrać do domu. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców zamieszkałych przy następujących ulicach:

Rejon I

03.01.2022; 18.45; ul. Wolska – nr parzyste;
04.01.2022; 18.45; ul. Wolska – nr nieparzyste;
05.01.2022; 18.45; ul. Radosna, Łąkowa, Malinowa, Gościnna, Letnia;
08.01.2022; 16.00; ul. Kwiatowa, Wiśniowa, Piaskowa 4, 8;