II niedziela Adwentu

1. Przeżywamy kolejny tydzień adwentowego oczekiwana. Zapraszamy na Msze święte roratnie ze specjalnym kazaniem, ukazującym postaci biblijne od których mamy uczyć się prawdziwej wiary, ufności i miłości. Roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.45 a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00. Na roraty zabieramy lampiony.
2. Jeszcze dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45.
3. Również dzisiaj o godz. 16.00 w salce pod zakrystią spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
4. Już dzisiaj przed kościołem możemy zakupić świece na stół wigilijny, które rozprowadzają Rycerze św. Jana Pawła II, oraz możemy wziąć udział w minikiermaszu zorganizowanym przez służbę liturgiczną ołtarza.
5. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza święta wotywna o Duchu Świętym, a o godz. 19.00 w kościele spotkanie informacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
6. Także jutro, w poniedziałek, w budynku Centrum Pomocy Rodzinie będzie nieodpłatnie przyjmował psycholog w godz. 18.00-20.00.
7. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla wolontariuszy, którzy będą uczestniczyć w świątecznej zbiórce żywności.
8. W czwartek, 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 przeżywać będziemy Godzinę Łaski w której, jak mówią objawienia, Matka Boża pragnie udzielać wszelkich łask. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta i będziemy uczestniczyć w modlitwach do Matki Bożej.
9. W piątek, sobotę i niedzielę Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS wraz z Urzędem Miasta organizuje 13 Legionowską Zbiórkę Żywności z myślą o uboższej częsci mieszkańców naszego miasta. W naszym rejonie w Biedronce i Kauflandzie na Piaskach również będzie przeprowadzona zbiórka. Zachęcamy, podczas zakupów, do kupna kilku produktów o przedłużonym terminie przydatności – mąka, makaron, olej, cukier, herbata, kawa, puszki mięsne, rybne i o przekazanie ich za kasami wolontariuszom. Wszystkie te rzeczy jeszcze przed świętami trafią do osób potrzebujących.
10. Prezydent Miasta Legionowo zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań diagnostycznych w kierunku wad postawy dzieci z klas III-VIII szkół podstawowych. Badania odbędą się 10 i 11 grudnia w Sali konferencyjnej ratusza. Zapisy prowadzi wydział zdrowia urzędu miasta pod numerem 22 766 40 90. Liczba miejsc ograniczona.
11. W sobotę, 10 grudnia, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym dekanatu legionowskiego organizuje w parafii św. Jana Kantego Dzień Jedności. Początek o godz. 10.00, zakończenie o godz. 14.00. W programie: uwielbienie, konferencja, agapa, adoracja i Eucharystia.
12. 13 grudnia organizujemy wyjazd do naszego seminarium duchownego w Warszawie na sztukę teatralną pt.: Pinokio. Sztuka jest profesjonalnie wystawiana przez alumnów III roku. Wyjazd w środę, 13 grudnia, o godz. 17.30. Powrót ok godz. 21.00. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii.
13. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się 15, 16 i 17 grudnia (czwartek, piątek, sobota). Układ Mszy świętych i nauk rekolekcyjnych jak innymi laty. Na każdej Mszy świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
14. Za tydzień o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
15. Przedstawiciele parafii roznoszą opłatki wigilijne po naszych domach. Jeszcze w tym tygodniu zawitają w naszych domach. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.