I Niedziela Wielkiego Postu

 1.  Dzisiaj z racji I-szej Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.15. O godz. 15.00 Domowy Kościół zaprasza nas do kościoła na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwę uwielbienia.

 2.  Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej - o godz. 16.30 dla dzieci, a o 18.45 dla dorosłych. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.

 3.  W tym tygodniu przypada:

  - I-szy czwartek miesiąca - po Mszy świętej o godz. 18.000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i adorację do godz. 21.00;

  - I-szy piątek miesiąca - spowiedź od 16.30 do 18.30;

  - I-sza soboa miesiąca - po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i możliwość adoracji do 20.00.

 4.  W piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, około 19.15 w kościele odbędzie się konferencja przed chrztem dzieci.

 5.  W ramach projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego na terenie powiatu legionowskiego ma zostać zbudowana linia kolejowa szybkich prędkości. Należy zwrócić uwagę, iż zaproponowane warianty linii mogą mieć bardzo duży wpływ na rozwój miasta, a także na jakość życia i bezpieczeństwo mieszkańców Legionowa. W związku z powyższym, dbając o jak najszersze dotarcie z tą informacją do potencjalnych zainteresowanych, szczególnie mieszkańców Legionowa z obszaru objętego analizą, zaplanowane zostały konsultacje społeczne na które zaproszeni zostali projektanci i autorzy koncepcji SSL oraz przedstawiciele władz powiatu. Spotkanie odbędzie się 2 marca o godz. 19.00 w Poczytalni Legionowo - Dworzec Kolejowy (II piętro).

 6.  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie przy ul. Królowej Jadwigi 11 (tzw. Królewska Dwójka) serdecznie zapraszają kandydatów do klas pierwszych liceum oraz ich rodziców na dzień otwarty: 6 marca 2020r. o godz. 18.00.

 7.  W związku z zagrożeniem koronawirusem Minister Zdrowia wystosował do wszystkich obywateli naszego kraju słowa przestrogi. Słowo to zamieszczone jest w naszym biuletynie, jak również słowo przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wykaz szpitali - oddziałów zakaźnych dla potencjalnie zainfekowanych koronawirusem.

  INFORMACJA MINISTRA

  INFORMACJA KEP

 8.  Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się prelekcja Krzysztofa Kołodziejczyka - sekretarza Towarzystwa Przyjaciół Legionowa, pt. "Organizacje Konspiracyjne w Legionowie w 1944 roku".

 9.  W poniedziałek w godz. 17.00 - 19.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie (między plebanią a garażami) będzie nieodpłatnie przyjmował psycholog.

 10.  W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią św.

 11.  Również za tydzień o godz. 16.00 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas VIII przed Sakramentem Bierzmowania.

 12.  Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za przekazanie na ogrzewanie kościoła ofiary w wysokości 1000 złotych.