I niedziela Wielkiego Postu

1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Czas modlitwy, umartwienia, refleksji nad życiem i naszym miejscem w życiu. W tym czasie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
- Droga Krzyżowa w piątki godz. 16.30 dla dzieci, godz. 18.45 dla dorosłych
- Gorzkie Żale w niedziele z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością i Komunii świętej a o godz. 16.00 katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
3. Również dzisiaj o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci zainteresowanych letnim wyjazdem (23-29.07.2023) na Mazury k. Olsztyna. W programie zwiedzanie Nidzicy, Skansenu, wsi w Olsztynku, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego i wielu jeszcze ciekawych miejsc.
4. W tym tygodniu przypada :
- I czwartek miesiąca po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od 16.15 do 18.30
- I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godz. 18.00 i adoracja do godz. 20.15
- za tydzień I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.15, do momentu rozpoczęcia Gorzkich Żali.
5. W piątki w Wielkim Poście zapraszamy o godz. 15.00 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia z jednoczesną adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 16.15.
6. W piątek o godz. 19.00 w salce pod zakrystią odbędzie się konferencja przed chrzcielna. Biorą w niej udział rodzice, którzy pragną ochrzcić dziecko w naszej parafii, bądź będą prosić o zgodę na chrzest w innej parafii, rodzice chrzestni i kandydaci na chrzestnych z naszej parafii.
7. W sobotę w liturgii wspominać będziemy św. Kazimierza Królewicza. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o księdzu Biskupie Seniorze Kazimierzu Romaniuku, życząc mu dużo zdrowia, sił, mocy do walki z chorobą i Bożego błogosławieństwa.
8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca w naszej parafii zaprasza do podjęcia modlitwy rocznej za kapłanów naszej parafii w ramach Apostolatu MARGARETKA. Ulotki informacyjne o MARGARETKACH oraz karty zgłoszeniowe znajdują się na stolikach. Karty należy wypełnić i wrzucić do przygotowanego pudełka. MARGARETKI tzw. „czasowe/roczne” działają w naszej parafii już trzeci rok i gromadzą coraz więcej członków. Dziękujemy za dotychczasową modlitwę i zapraszamy do włączenia się nowe osoby.
9. 4 marca księża salezjanie z naszego miasta zapraszają na dzień otwarty szkoły prowadzonej przez siebie. Będzie możliwość zobaczenia szkoły, poznania nauczycieli, rozmowy z uczniami. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.
10. Również w sobotę w Siedzibie Fundacji Pasja Życia odbędą się warsztaty malowania proroczego. Początek warsztatów o godz. 11.00.
11. Dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe na naszym terenie w piątek i w sobotę. Było wiele pracy po ostatnich wiatrach.
12. We wtorek 7 marca Ksiądz Proboszcz obchodzi dzień swoich imienin i urodzin. W przyszłą niedzielę 5 marca na Mszach świętych będziemy mogli poprzez modlitwę, dobre słowo i kwiaty wyrazić wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia Jubilatowi i Solenizantowi. We wtorek 7 marca Msza święta w intencji Księdza Proboszcza o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.