I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia a jednocześnie na powtórne przyjście Chrystusa na koniec czasów – do paruzji. Zapraszamy na Msze święte roratnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.45, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00.
2. We wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będą poświęcone opłatki, które przedstawiciele parafii będą roznosić po domach. Zapraszamy osoby z poszczególnych rejonów, które chcą się zaangażować w roznoszenie opłatków do kościoła we wtorek po Mszy świętej roratniej o godz. 18.00. Mieszkańców – parafian prosimy o życzliwe przyjęcie przedstawicieli parafii.
3. Przed nami w tym tygodniu:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź popołudniu od godz. 16.30 do 18.30
- I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godz. 18.00, adoracja trwać będzie do godz. 20.15.
- I niedziela – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45.
4. 2 grudnia w I piątek miesiąca o godz. 19.00 w kościele konferencja przedchrzcielna. Biorą w niej udział rodzice dziecka, które ma być ochrzczone oraz rodzice chrzestni i kandydaci na rodziców chrzestnych, którzy są z naszej parafii.
5. W środę o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla wolontariuszy, którzy chcą się włączyć w zbiórkę żywności, która będzie przeprowadzona w Legionowie w dniach 8-10 grudnia z myślą o biedniejszej części mieszkańców Legionowa. Co roku w zbiórki włączają się osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity, Klub Seniora, ministranci, harcerze, młodzież przed sakramentem bierzmowania, wspólnoty parafialne i inni, którym na sercu leży niesienie pomocy chorym, samotnym i potrzebującym. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu i w naszej zbiórce.
6. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli przed kościołem zakupić świece na stół wigilijny - świece będą rozprowadzać Rycerze św. Jana Pawła II. Natomiast dzisiaj i w przyszłą niedzielę ministranci i bielanki przed kościołem zapraszają nas na kiermasz świąteczny. Będą różnego rodzaju ozdoby świąteczne i inne rzeczy, które mogą posłużyć nam jako świąteczny prezent.
7. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą a o godz. 16.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
8. Za tydzień o godz. 16.00 również katecheza dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.