I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy okres liturgiczny w życiu Kościoła jakim jest Adwent. Adwent ma nas przygotować do świąt Narodzenia Pańskiego jak również do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów.
2. W Adwencie zapraszamy na Msze święte roratnie:
- poniedziałki, środy, piątki o godz. 6.45
- wtorki, czwartki, soboty o godz. 18.00
Na Roraty zapraszamy dzieci zwłaszcza komunijne i młodzież przed sakramentem bierzmowania. W tym roku będziemy poznawać miejscowości w Ziemi Świętej związane z Panem Jezusem i w ten sposób będziemy wędrować do Betlejem. Na Roraty przynosimy lampiony.
3. W tym tygodniu przed nami:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz.21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź rano w czasie Rorat i popołudniu od godz. 16.30 do 18.30
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, które będzie trwało do godz. 20.00
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45.
4. Są jeszcze wolne intencje na Msze święte roratnie o godz. 6.45 w poniedziałki, środy i piątki.
5. W piątek o godz. 19.00 w kościele konferencja przed chrztem dziecka. Biorą w niej udział rodzice dzieci, które mają być ochrzczone w naszej parafii bądź innej, chrzestni oraz kandydaci na chrzestnych.
6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych do południa przed kościołem Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity będzie organizował kiermasz z dorobkiem artystycznym podopiecznych osób niepełnosprawnych. Będzie wiele artykułów o tematyce bożonarodzeniowej – świątecznej. Zachęcamy do zakupu.
7. W przyszłą niedzielę młodzież bierzmowana oraz inne osoby chętne miały pojechać na sztukę teatralną do seminarium. Z powodu braku wolnych miejsc mocno ograniczonych pandemią wyjazd jest odwołany. Młodzież bierzmowana ma swoje spotkanie formacyjne o godz. 16.00 w salce pod zakrystią. Obecność obowiązkowa.
8. W nowo powstającym szpitalu w Legionowie – filii szpitala WIM z Warszawy są wolne etaty na stanowiska salowych. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 665-707-625 oraz na plakacie w gablocie.
9. Na środę na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy osoby, które co roku rozprowadzały opłatki po naszych domach i mieszkaniach. Zapraszamy również innych chętnych, którzy pragną się włączyć w dostarczanie „chleba Bożego” na stół wigilijny.
10. Ojcowie Kombonianie, którzy w minioną niedzielę głosili Słowo Boże i rozprowadzali kalendarze katolickie na 2022 rok składają serdeczne podziękowanie za wszelkie złożone ofiary na dalszą działalność misyjną zgromadzenia.
11. Zapraszamy do skorzystania z naszej kawiarenki parafialnej prowadzonej przez rodziców ministrantów, bielanek i scholi.