I Niedziela Adwentu – 02.12.2018 r.

 1.  Układ Rorat, Mszy Świętych, spowiedzi i kancelarii: >>TUTAJ<<.

 2.  Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45. Po Mszy świętej i krótkim nabożeństwie w szarych pawilonach wejście "C" zebranie dla Kół Żywego Różańca. Natomiast w kościele o godz. 15.00 wspólnie z kręgami Domowego Kościoła odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 3.  W marketach Legionowa trwa zbiórka żywności z myślą o biedniejszej części naszych mieszkańców. Również na os. Piaski w Biedronce i Kauflandzie młodzież i rodzice z dziećmi zbierają żywność z przeznaczeniem na paczki dla ubogich. Gdyby ktoś dzisiaj zawieruszył się w tych sklepach to proszę nie przejść obojętnie obok tego problemu.

 4.  Dzisiaj rozpoczęliśmy Adwent - czas naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz do paruzji (ponownego przyjścia Pana). Zapraszamy w Adwencie na Roraty. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.45 rano, a we wtorki, czwartki i soboty o 18.00. Zabieramy ze sobą lampiony. Zapraszamy do uczestnictwa.

 5.  Rekolekcje w naszej Parafii odbędą się 13 - 15 grudnia, tj. czwartek, piątek, sobota przed III-cią Niedzielą Adwentu.

 6.  Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. Druga taka taca będzie pod koniec stycznia.

 7.  Jeszcze w tym tygodniu przedstawiciele naszej Parafii będą roznosić opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na mozaikę Ostatniej Wieczerzy. Koszt wykonania takiej pracy to ok. 60 tys. złotych.

 8. W tym tygodniu przypada:

  - I-szy czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00;

  - I-szy piątek miesiąca - spowiedź rano podczas Mszy roratniej oraz po południu w godz. 16.30 - 18.30.

 9.  W piątek katecheza dla rodziców chcących ochrzcić swoje dzieci oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych, którzy mieszkają w naszej Parafii.

 10.  W sobotę 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego  Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 w Godzinie Świętej zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą, gdzie w czasie szczególnych łask będziemy polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej ważne nasze życiowe sprawy.

 11.  Również w najbliższą sobotę z parkingu przy ul. Długiej o godz. 4.30 rano wyruszy autokarowa pielgrzymka mężczyzn do Krakowa.

 12.  Także sobotę 8 grudnia w sali widowiskowej ratusza o godz. 18.00 odbędzie się występ Legionowskiego Chóru Kameralnego pod dyr. p. Doroty Bonisławskiej, naszej organistki pt. "Gaude Mater Polonia" upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości. Wstęp wolny.

 13.  Przez wszystkie niedziele Adwentu przed kościołem będzie można kupić świece wigilijne.

 14.  W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla uczniów klas III SP przed Pierwszą Komunią św.

 15.  W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 grudniowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 16. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza na spotkanie otwarte dotyczące zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci dnia 10 grudnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej ratusza. Wszelkie informacje znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej oraz na stronie www.legionowo.pl.

 17.  Zbiórka elektrośmieci na rzecz niewidomych i niedowidzących. Punkty zbiórki: Ratusz Legionowo, Arena Legionowo, Centrum Komunikacyjne. Duże gabaryty - odbiór na telefon 22 766 40 90. Zbiórka trwa do 5 grudnia. Szczgółowe informacje na plakacie.

 18.  Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na terenie kościelnym.  Tym mocniej dziękujemy tym osobom, które co tydzień nie szczędzą swych sił i czasu ofiarując siebie służąc Bogu i nam wszystkim.

 19.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 20.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.