I Niedziela Adwentu – 01.12.2019r.

 1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu - naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. I-sza Niedziela Adwentu to również w Kościele początek nowego roku duszpasterskiego pod hasłem "Eucharystia daje życie - wielka tajemnica wiary".

 2.  Dzisiejsza niedziela to również I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45. O godz. 15.00 Kościół Domowy zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 3.  W okresie Adwentu zapraszamy na Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o 6.45 rano, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.00.

 4.  W piątek na Mszy świętej o godz. 18.000 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym tygodniu przedstawiciele Parafii będą rozprowadzać opłatki po naszych domach. Prosimy o życzliwość i otwartość.

 5.  Przed kościołem są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

 6.  W tym tygodniu przypada:

  - I - szy czwartek miesiąca - po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 21.00;

  - I - szy piątek miesiąca - spowiedź tylko po południu od 16.30 do 18.30;

  - I - sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 20.00.

 7.  W I-szy piątek miesiąca o godz. 19.00 w kościele konferencja przed sakramentem chrztu świętego. W konferencji biorą udział rodzice dziecka, którzy w naszej Parafii będą chrzcić dziecko, bądź będą ubiegać się o zgodę na chrzest w innej Parafii, choć są naszymi Parafianami. W konferencji biorą udział również kandydaci na rodziców chrzestnych mieszkający w naszej Parafii.

 8.  W piątek i sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 9.  Na sobotę na godz. 19.00 do salki pod zakrystią zapraszamy młodzież, która w październiku przyjęła sakrament Bierzmowania. Na spotkaniu będzie można m. in. odebrać indeks z wpisem o przyjęciu tego sakramentu.

 10.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii przedstawicieli z Warsztatu terapii Zajęciowej w Kisielanach k./ Siedlec, który zaprezentuje dorobek pracy swoich podopiecznych - osób niepełnosprawnych. Wszystkie te przedmioty będą doskonałą formą upominków świątecznych.

 11.  Również za tydzień będziemy gościć autora audiobooków, czyli książek do słuchania z utworami m. in. św. Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego czy C. S. Lewisa dla dzieci i dorosłych. Wszystkie te produkty będzie można zakupić pzred kościołem.

 12.  Za tydzień odbędą się następujące spotkania:

  - o 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed uroczystością I-szej Komunii świętej;

  - o godz. 16.45 w salce pod zakrystią dla młodzieży, która w tym roku przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania (nie będzie to jeszcze egzamin z modlitw);.

 13.   Fundacja "Pasja Życia" zaprasza na kurs tańca towarzyskiego od 7 grudnia w godz. 16.00 - 17.30 na ul. Strużańską 2b w Legionowie. Pierwszy miesiąc gratis. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozwijania talentów i pasji, które każdy z nas posiada. Prosimy o zabranie obuwia na zmianę. Zapisy pod numerem telefonu 693 68 32 62 do 6 grudnia. Więcej informacji na plakacie. Również kawiarnia Fundacji "Cafe Pasja" i klub podróżnika zaprasza 7 grudnia o godz. 18.00 na spotkanie poświęcone Nowej Zelandii. Będziemy gościć przyjaciół Fundacji, którzy od lat mieszkają w tym kraju i chętnie podzielą się z nami swoimi wrażeniami. Zaprezentujemy również zdjęcia osób, które "bywały" w Nowej Zelandii na krótszych lub dłuższych wyprawach.

 14.  Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się prelekcja Krzysztofa Klimaszewskiego pt. " Wieliszew i okolice na dawnej fotografii". Wstęp wolny.

 15.  Ww wtorek wyruszy transport z paczkami od świętego Mikołaja do polskich dzieci z biedniejszych rodzin zamieszkałych w Turmontach, Jałówce i Kowalczukach. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy w to dzieło się włączyli. Dziękujemy za hojność, otwartość i chęć niesienia pomocy. Do tej pory jeszcze nie mamy 10 paczek. Osoby, które wzięły serduszka, a może zapomniały zrobić paczki prosimy o jak najszybsze dostarczenie prezentu tak, by dzieciom nie było przykro.

 16.  W dniach 13, 14, 15 w legionowskich marketach odbędzie się zbiórka żywności z myślą o osobach potrzebujących w naszym mieście, ale również o osobach na Wileńszczyźnie. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy w tą akcję się włączą. Spotkanie dla tych, którzy chcą coś dać z siebie dla dobra innych w niedzielę o godz. 17.30 w kawiarence.

 17.  W przyszłą niedzielę z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia w godz. 12.00 - 13.00 przeżywać będziemy tzw. "Godzinę Łaski". O godz. 12.00 rozpoczniemy wspólną modlitwę różańcową, a o godz. 12.30 uczestniczyć będziemy we Mszy świętej. Matka Boża objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 roku pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: " Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę więcej łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

 18.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.