Ekstremalna Droga Krzyżowa w Legionowie

W piątek, 31 marca Mszą Świętą o godz. 18.00 sprawowaną przez Księdza Proboszcza naszej Parafii, ks. prałata Tomasza Chciałowskiego rozpoczęliśmy rozważanie Męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Eucharystia była sprawowana za naszych bliskich zmarłych, bowiem nabożeństwa pasyjne mają nam ukazać, że my również dołączymy do tych, którzy poprzedzili nas w ziemskiej pielgrzymce.

Po uroczystej Mszy Świętej zgromadziliśmy się pod krzyżem misyjnym, gdzie miało miejsce przygotowanie do wyruszenia w Drogę Krzyżową. Pomimo iż nasza, Boża wędrówka w większości odbywała się po zmroku nie baliśmy się, bowiem przed wyjściem otrzymaliśmy specjalne błogosławieństwo Księdza Proboszcza.

Trasa naszej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyznaczona była leśnymi, często piaszczystymi drogami. Kolejne stacje kontemplowaliśmy w szczególnych miejscach wyciszenia, jak lasy pod Józefowem k/Nieporętu czy Choszczówki, gdzie wakacje chętnie spędzał kard. Stefan Wyszyński. Będąc w wyciszonym lesie o godzinie 21.00 połączyliśmy się z Matką Bożą, która towarzyszyła Jezusowi do ostatnich chwil i wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Cała nasza Boża wędrówka odbywała się w ciszy. W czasie przejść z jednej do drugiej stacji nie śpiewaliśmy, pragnęliśmy w skupieniu przeżywać kolejne tajemnice cierpienia Jezusa. Msza Święta wraz z Ekstremalną Drogą Krzyżową trwała pięć godzin, ale jak wszyscy zauważyli było warto, a razem modliło się ponad 150 osób.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za wyrażenie aprobaty i wszelką okazaną pomoc w organizacji tego nabożeństwa. Serdeczne Bóg zapłać składamy także wszystkim wiernym, którzy odważyli się wyruszyć z Jezusem w Świętą Drogę, panom ze Straży Miejskiej za pomoc w bezpiecznym przechodzeniu po ulicach Legionowa, a także panom ze służb porządkowych za pomoc w koordynacji całego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tej szczególnej nocy.