Doroczny Piknik Rodzinny

16 czerwca to dzień radości, zabawy i szczęścia w naszej społeczności parafialnej. To wtedy odbył się kolejny piknik rodzinny połączony z poświęceniem rowerów i krótkim 4 km rajdem rowerowym, który otwierał wakacyjny sezon rowerowy. Na poświęcenie przyjechali młodsi i starsi. Swoją obecnością zaszczyciła nas Sekretarz Urzędu Miasta Legionowo, Pani Ida Parakiewicz-Czyżma, która również przyjechała rowerem, by go poświęcić i odbyć z nami przejażdżkę. Ks. proboszcz dokonał poświęcenia rowerów a jednocześnie podkreślił, że nikt w czasie posługiwania się nimi nie jest zwolniony z myślenia i wyobraźni. Każdy otrzymał opaskę odblaskową, by być bardziej widocznym na drodze.

W czasie wspólnej radości nie zabrakło stoisk kulinarnych (grochówka, kiełbaski, kaszanka, pizzerki) i oczywiście słodkości (wata cukrowa, popkorn, pączki, drożdżówki, lody, kawa i herbata). Ku uciesze dzieci były dmuchańce – zjeżdżalnie i trampoliny. Dzięki przychylności Urzędu Miasta były również animacje dla dzieci w konwencji antycznej.

Nie zabrakło również małej strefy kibica, bo przecież grała polska reprezentacja na Mistrzostwach Europy.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy o 13.45 a zakończyliśmy o 17.30. Wszystko co się szybko kończy, ale tylko na krótki czas,bo są zaplanowane kolejne pikniki dla osób niepełnosprawnych i senior ów, a w czasie wakacji w niektóre dni będą działać dmuchańce dla najmłodszych.