Ćwierćwiecze święceń kapłańskich księdza Prałata Tomasza Chciałowskiego

28 maja 1992 roku to dzień, w którym nasz proboszcz, ksiądz Prałat Tomasz Chciałowski powiedział "tak" Jezusowi. W niedzielę 28 maja 2017 roku nasz kościół "pękał w szwach" O godzinie 12:30 rozpoczęła się Msza Święta podczas której uczciliśmy ćwierćwiecze święceń kapłańskich księdza Tomasza. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz miasta oraz powiatu. We Mszy uczestniczyli również: ksiądz Prałat Henryk Zieliński Redaktor Naczelny tygodnika „Idziemy”, ksiądz Dziekan Prałat Lucjan Szcześniak z parafii św. Jana Kantego w Legionowie, ksiądz Prałat Adam Szkóp z parafii Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Warszawie, ksiądz Prałat Jan Pietrusiński z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Majdanie, ksiądz Prałat Witold Och z parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie, ksiądz Prałat Hieronim Średnicki z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, ksiądz Prałat Zenon Pawelak z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie, ksiądz Prałat Zygmunt Podstawka z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, ksiądz Kanonik Zdzisław Bagłaj z parafii św. Jozafata w Warszawie, ksiądz kanonik Dariusz Skwarski z parafii Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu, ksiądz Kanonik Grzegorz Kucharski z parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, ksiądz Arkadiusz Grzeszczyk z Drukarni Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla w Ząbkach, ksiądz Krystian Czerski z parafii Dobrego Pasterza w Miedzeszynie, ksiądz Piotr Szydłowski z parafii św. Józefa w Gdyni, ksiądz Piotr Domański z naszej parafii oraz ojciec Guillermo Aguinaga Pantoja z Meksyku, a także ojciec Deo Gratias z Ugandy. Homilię wygłosił ksiądz Dariusz Skwarski podkreślając znaczenie eucharystii w życiu kapłana oraz każdego z nas. Końcowe minuty mszy świętej upłynęły na życzeniach składanych przez przedstawicieli różnych formacji działających w naszej parafii, przedstawicieli władz miasta i powiatu oraz zaprzyjaźnionych księży. Na zakończenie Mszy, ale jeszcze przed błogosławieństwem do kościoła wwieziono niespodziankę. Państwo Nawroccy od lat pomagających przy budowie, a obecnie przy utrzymaniu porządku na terenie kościoła wwieźli, ufundowany przez parafian a wykonany przez firmę "Sowy Słodki Świat" ogromny tort w kształcie naszej świątyni. Dostojny Jubilat Ksiądz Prałat Tomasz Chciałowski zaprosił wszystkich do skosztowania tego specjału po zakończeniu mszy świętej. Jak wspomnieliśmy przed chwilą, tort był ogromny, gości bardzo wielu dlatego też, dzielenie tortu trwało dobre kilkanaście minut. Ale warto było czekać! Pyszności! A teraz Drogi Czytelniku zapoznaj się z życzeniami dla księdza Tomasza, które w imieniu wszystkich parafian złożyli państwo Łyszkowscy.

"Czcigodny Księże prałacie, dziś obchodzisz 25-tą rocznicę Święceń Kapłańskich. To kapłan prowadzi wiernych do Pana i jest odpowiedzialny za tych, których Bóg mu powierzył. Jest powołany, by być przykładem dobroci, przeogromnej miłości i służby Jezusowi w drugim człowieku.Dzięki, że Pan Zmartwychwstały zawołał Cię po imieniu Tomaszu, a Ty odpowiedziałeś "oto jestem przecież mnie wołałeś". Zrozumiałeś, że Pan potrzebuje Twych dłoni , Twego serca, Twych kropli potu i samotności. Zostawiłeś na brzegu barkę swego rodzinnego domu i poszedłeś! 25 lat temu wyjechałeś już razem z Panem. by łowić serca na morzach dusz ludzkich i z nim zacząć nowy łów. Posłany żeglowałeś najpierw w parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Warszawie, Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie oraz w parafii Świętej Trójcy w Kobyłce. 11 lat temu, z Woli Bożej przybyłeś do naszej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, aby tu realizować swoje posłannictwo. Przez ten czas, dzień po dniu dzielisz troski i radości parafian, doradzasz, wspierasz podczas podejmowania ważnych decyzji, pomagasz rozwiązywać życiowe problemy a przede wszystkim obdarowujesz nas niezliczonymi darami płynącymi z nauki ewangelii i Sakramentów Świętych. Jesteś ratownikiem, przewodnikiem, nauczycielem, organizatorem, budowniczym statku, którym chcemy płynąć za horyzont. Można śmiało powiedzieć, że od jedenastu lat ten nasz statek cierpliwie budujemy dzięki Twojemu zaangażowaniu, Twojemu ofiarnemu i wytrwałemu kształtowaniu naszych sumień i postaw. Wiele pracy, serca i zdrowia włożyłeś i dalej wkładasz w to, by nasza świątynia i jej otoczenie były coraz piękniejsze. Pan Bóg najlepiej zna Twój trud i starania, umartwienia, zmagania a czasami i i cierpienia. Nie mamy wątpliwości, że nie raz było Ci ciężko z naszego powodu! Prosimy o wybaczenie, o wyrozumiałość dla naszych niedociągnięć, zaniedbań, błędów, zwykłych, ludzkich słabości! Dziękujemy za wszelkie dobro i niestrudzone budowanie wśród nas jedności i więzi braterskiej w parafii, która stała się naszą duchową rodziną! Z okazji pięknego Jubileuszu Kapłaństwa oraz jedenastu lat pasterzowania w naszej parafii, w imieniu wszystkich parafian, gości oraz przyjaciół życzymy Tobie Księże prałacie prawdziwie duchowego przeżycia Jubileuszu, a także każdych kolejnych! Aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego!
Bóg zapłać!
Wdzięczni parafianie"

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć !

 

Do obejrzenia także krótki film z wjazdu 60 kg tortu w kształcie naszej świątyni, który "zbudowany" był z 15 mniejszych tortów.

https://youtu.be/Ra6sV-1cY6c