IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018r.

1. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunia Świętą, a w przyszłą niedzielę również o 10.25 katecheza dla dzieci klas IV SP przed rocznicą I-szej Komunii Świętej.

2. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zachęcamy do udziału w konkursie plastyczno – technicznym o tematyce Wielkiego Postu i Wielkanocy. Należy wykonać największą i najładniejszą palmę na Niedzielę palmową oraz najładniejszą i najbardziej oryginalną Pisankę Wielkanocną. Będą wartościowe nagrody, dyplomy, upominki.
Prace należy składać:
- Palmy w Niedzielę Palmową
- Pisanki do środy w Wielkim Tygodniu.

3. W przyszłym tygodniu po Mszach Świętych będziemy mogli zakupić palmy na Niedzielę Palmową. Dochód przeznaczony będzie na fundusz ministrancki.

4. W przyszłym tygodniu Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity przed kościołem będzie prezentował dorobek artystyczny swych podopiecznych – osób niepełnosprawnych które to przedmioty będziemy mogli zakupić jako miły upominek na święta.

5. Również za tydzień do puszek wolontariusze przed kościołem będą zbierane ofiary na leczenie cięzko chorego Maćka, który potrzebuje specjalistycznych operacji za granicą, a które wspieraliśmy już w zbiórkach na jesieni.

6.. Tak jak w ubiegłym roku nasza parafia organizuje Legionowską Ekstremalną Drogę Krzyżową. Odbędzie się ona w piątek, 23 marca. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 19.15. W tym roku trasa to niecałe 20 km i będzie nieznacznie dłuższa od zeszłorocznej. Tradycyjnie droga będzie wiodła w większości przez tereny leśne. Osoby niepełnoletnie mogą wyruszyć w drogę jedynie pod opieką pełnoletniego opiekuna. Powrót około 1.00 – 2.00 w nocy. Tego dnia pozostałe Msze Święte i nabożeństwa Drogi Krzyżowej bez zmian.

7. W okresie wakacji organizujemy tygodniowe wyjazdy wakacyjne nad polskie morze. W lipcu w dniach 15 – 21 do miejscowości Mikoszewo, a w okresie 6 – 12.08 do Darłówka. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę na 16.15 odnośnie wyjazdu do Mikoszewa, a o godz. 16.45 do Darłówka. Spotkania odbędą się w salce pod zakrystią.

8. W przyszłą niedzielę, 18 marca o godz. 20.00 w ratuszu zostanie wystawiona sztulka Teatru Adonai pt. „Matanoia” na podstawie książki „Listy starego diabła do młodego”. Wstęp wolny.

9. Jutro o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjno – informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

10. Zachęcamy do odwiedzenia naszej kawiarenki parafialnej.

11. Przed kościołem prasa katolicka.