XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017r.

 1. W dniu dzisiejszym z racji we wtorek przypadającego wspomnienia Świętego Krzysztofa patrona kierowców, po każdej mszy świętej obrzęd poświęcenia pojazdów. Również we wtorek po mszach świętych o godzinie 18-tej i 19-tej możliwość poświęcenia pojazdów.
 2. Tradycją stało się, że w czasie wakacji Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS wspólnie z naszą Parafią organizują letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży nad morzem, nad mazurskimi jeziorami czy też, prowadząc zajęcia świetlicowe. W tym czasie letniego wypoczynku udział biorą młodzi ludzie z Legionowa i sąsiednich gmin oraz innych powiatów województwa Mazowieckiego, jak chociażby, z powiatu garwolińskiego. W ten sposób dajemy odrobinę uśmiechu wszystkim naszym pociechom, tym zdrowym i tym borykającym się z różnymi trudnościami, chorobami, niepełnosprawnością czy też z kłopotami związanymi z osobowością. Wakacje, to czas zawierania nowych znajomości, zdobywania nowych kontaktów i integracji. Zapraszamy osoby zainteresowane, spełniające w/w kryteria ma wakacyjny  wyjazd do miejscowości Jarosławiec nad morzem w dniach 6-12 VIII 2017r. Ilość miejsc ograniczona.
  Zadanie jest dofinansowane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.
 3. W środę 26 lipca wspominać będziemy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny a dziadkowie Pana Jezusa. Pamiętajmy tego dnia o naszych seniorach.
 4. W piątek na mszy świętej o godzinie 19-tej modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
 5. Rozpoczęły się prace brukarskie na terenie działki kościelnej. Zmieniono zapadnięty chodnik prowadzący do Warsztatu Terapii Zajęciowej. W tym tygodniu będą prowadzone prace związane z montażem figury Świętego Józefa z dzieciątkiem, a w dalszej kolejności będzie poszerzony górny parking i nastąpi wymiana kostki. W sierpniu budowane będzie automatyczne nawadnianie po stronie Warsztatu Terapii Zajęciowej i plebanii.
 6. Zbliża się czas pielgrzymek na Jasną Górę. Jest pomysł, aby Legionowo miało swoją grupę pielgrzymkową w pielgrzymce zasadniczej. Więcej informacji w gablocie.
 7. W sobotę, w godzinach wczesnoporannych zmarł w wieku 76 lat wieloletni proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie ksiądz kanonik Marek Janicki.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w pracach porządkowych na terenie kościelnym. W tym tygodniu również prosimy o zaangażowanie się we wspólną pracę.
 9. W sobotę ze względu na ślub o godzinie 17:15 nie będzie mszy świętej o godzinie 18:00. Msza święta o godzinie 19:00 z formularza niedzielnego bez zmian.