V Niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym jest z nami ks. Roman Rusinek, pallotyn, który głosi nam Słowo Boże, a po każdej Mszy świętej rozprowadza publikacje dotyczące misji. Zebrane fundusze będą przekazane na potrzeby misji prowadzonych przez Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego.
2. W poniedziałek w budynku Centrum Pomocy Rodzinie w godz. 18.00-20.00 nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog a we wtorek w godz. 17.00-19.00 nieodpłatnie będzie przyjmował prawnik.
3. W poniedziałek, 7 lutego, przypada dzień imienin i urodzin Pasterza naszej diecezji, Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu i polecajmy opiece Matki Bożej Zwycięskiej oraz patrona, św. Romualda.
4. W piątek, 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy 30 Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii nabożeństwa będą odprawiane:
09:00 – Msza Święta w intencji chorych z sakramentem Namaszczenia Chorych
17:00 – Msza Święta parafialna
18:00 – Msza Św. z modlitwą za chorych i z sakramentem Namaszczenia Chorych
5. Prezydent miasta Legionowo zaprasza na bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców Legionowa, powyżej 40 roku życia. Nie trzeba wcześniej zapisywać się na badanie. Badania będą przeprowadzane przed urzędem miasta Legionowo 10 lutego i 5 maja. Szczegóły znajdują się na plakacie w naszej gablocie parafialnej.
6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na rzecz chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji. To jedna z możliwości włączenia się w obchodzony w piątek Światowy Dzień Chorego.