30 Niedziela zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy kolejny tydzień misyjny w Kościele. W naszych modlitwach, postach pamiętajmy o misjonarzach i wszystkich sprawach misyjnych. Zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas jest odpowiedzialny za głoszenie słowem i przykładem życia nauki Jezusa Chrystusa.
2. Jutro w poniedziałek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 Ks. Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński 31 młodym osobom udzieli sakramentu bierzmowania. Tego dnia różaniec dla dorosłych o godz. 17.30 i nie będzie czynna kancelaria parafialna.
3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych polecając ich znanej, wielowiekowej modlitwie wypominkowej, a jednocześnie zatroszczmy się o groby naszych zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.
4. W piątek o godz. 18.00 podczas Mszy świętej będziemy modlić się za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.
5. W sobotę 30 października Odnowa w Duchu Świętym dekanatu legionowskiego zaprasza na nabożeństwo ze świętymi – poprowadzone w duchu karmelitańskim. Miejsce nabożeństwa – kościół w Jabłonnie. Początek o godz. 9.00 a zakończenie o godz. 14.00. W programie: uwielbienie i różaniec wraz ze Świętymi przed Najświętszym Sakramentem, Eucharystia, konferencja, możliwość przyjęcia szkaplerza.
6. W tym tygodniu w piątek 29 października w godz. 17.00-18.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny. Zapraszamy.
7. W tym tygodniu, w czwartek, przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
8. Za blisko dwa tygodnie w piątek 5 listopada w godz. 9.00-12.00 pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną: z sakramentem spowiedzi, Komunii świętej i namaszczenia chorych. Dane osób chorych i starszych prosimy o podanie w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.