26 Niedziela Zwykła

27.09.2020 r.

 1. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę, gofry, popcorn, ciasto, czekoladę czy chleb ze smalcem
 2. W dniu dzisiejszym:
  • gościmy Siostrę Zakonną ze zgromadzenia Kanoniczek Ducha Św. Siostra podczas każdej Mszy św. nakreśli nam istotę powołania zakonnego i przed kościołem poprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz ciężko chorej siostry, której leczenie - comiesięczna rehabilitacja, pochłania blisko 40 tys. zł.
  • Fundacja "Humane Est" zaprasza kobiety w wieku 16-30 lat, które odpowiedzialnie podchodzą do zdrowego życia na warsztaty dziś o 17 w sali pod zakrystią pt.: "Jak dbać o zdrową cerę? - pielęgnacja oczu, zabiegi na oczy, masaż kosmetyczny twarzy, wpływ produktów alkoholowych na stan zdrowia, zdrowa skóra a parametry do oczyszczania".
  • Ruch Światło-Życie zaprasza kandydatów przygotowujących się do bierzmowania oraz pozostałą młodzież na Rekolekcje Ewangelizacyjne "REspirator" od dziś do środy od godz. 19. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.
 3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na REO, czyli Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w naszej świątyni co czwartek w godz. 19-21. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej - Msze św. o godz. 18.00 i 19.00
  • w czwartek - I czwartek miesiąca - adoracja do godz. 21 (prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym)
  • w piątek - I piątek miesiąca - spowiedź od godz. 16.30; o godz. 19.15 w kościele konferencja dla rodziców przed chrztem dziecka i dla kandydatów na rodziców chrzestnych z naszej Parafii.
  • w sobotę - I sobota miesiąca - Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy Św. o godz. 18.00 do godz. 20.15; Koła Żywego Różańca zapraszają na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.00 - powrót po 20.00. Koszt - 60 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
 5. W następną niedzielę 4 października:
  • w godz. 14-21 Fundacja "Pasja Życia" z ul. Strużańskiej we współpracy z naszą parafią organizuje Rekolekcje Charyzmatyczne z o. Antonello Cadeddu. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie pasjazycia.org;
  • I niedziela miesiąca: ze względu na rekolekcje nie będzie procesji eucharystycznej, a adoracja Najświętszego Sakramentu przewidziana jest po Mszy Świętej wieczornej w połączeniu z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne.
  • o godz. 18.00 Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie serdecznie zaprasza na koncert pt.: "Perły Baroku" w wykonaniu Legionowskiej Orkiestry Barokowej pod dyr. Michała Junga w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie - wstęp wolny
  • o godz. 19 zapraszamy na nową edycję kursu przedmałżeńskiego. (Zapisy na pierwszym spotkaniu)
 6. Przypominamy, że od 1 października br. ulega zmianie harmonogram godzin Mszy Świętych. W dni powszednie Msze Św. będą sprawowane po południu o godz. 17.00 i 18.00, w niedzielę również o 18.00. Taki rozkład będzie obowiązywał do 1 maja przyszłego roku.
 7. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  • dorosłych i młodzież w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.15 (z wyjątkiem przyszłej niedzieli, ponieważ różaniec będzie o 17.00)
  • dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30