23 Niedziela Zwykła

  1. 1. Dzisiaj z racji 1 Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 12:30 procesja eucharystyczna oraz możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18:45
  2. 2. W tym tygodniu, 8 września obchodzić będziemy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godzinie 18:00 oraz 19:00. Tego dnia Bielanki obchodzą swoje święto patronalne. Zapraszamy Bielanki oraz rodziców do wzięcia udziału we Mszy Świętej o godzinie 19:00.
  3. 3. Od piątku modlimy się nowenną przed Uroczystościami Beatyfikacyjnymi Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość odbędzie się w Warszawie w przyszłą niedzielę w Święto Opatrzności Bożej. W niedzielę nowenna odmawiana będzie po Mszy Świętej o godzinie 12:30 a w tygodniu po Mszach Świętych o godzinie 19:00.
  4. 4. Z okazji Uroczystości Beatyfikacyjnych Kardynała Stefana Wyszyńskiego w najbliższą niedzielę zapraszamy do kościoła na godzinę 18:15 na specjalne nabożeństwo połączone z modlitwą różańcową.
  5. 5. W przededniu beatyfikacji, 11 września w godz. 16:00 sprzed pomnika Kardynał Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu wyruszy Orszak Dziejów 2021. Przemarsz zakończy się na placu Zamkowym, gdzie zostanie wystawiony spektakl przybliżający postać i nauczanie Prymasa Tysiąclecia.
  6. 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się obrzęd poświęcenia plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci z klas "0" oraz "1", by przyszły z plecakami i tornistrami, tak aby mógł je pobłogosławić Pan Bóg.
  1. 7. W nowym roku szkolnym rozpoczynają się również spotkania formacyjne dla poszczególnych wspólnot parafialnych oraz dzieci i młodzieży.
  • - w piątek na godzinę 17:15 zapraszamy młodzież z klas "8", która w naszej parafii pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania i godnie przeżyć czas przygotowania.
  • - w sobotę o godzinie 10:00 odprawiona zostanie Msza Święta dla ministrantów, lektorów, bielanek i scholi oraz rodziców na początek nowego roku formacyjnego. Po mszy odbędzie się dla rodziców.
  • - w przyszłą niedzielę o godzinie 10:25 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas "3"S.P. przed Uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej. Same Uroczystości planujemy na dzień 28.05.2022.
  • - również w przyszłą niedzielę ale o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie młodzieży, która w ubiegłym roku rozpoczęła swoje przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  1. 8. Koła Żywego Różańca 2 października, to jest w sobotę, organizują pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt wyjazdu to 60zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 5:30, powrót planowany około godziny 21:00. Serdecznie zapraszamy!
  2. 9. Zachęcamy do zapoznania się z zawartością naszej tablicy ogłoszeń. Jest tam bardzo wiele informacji dotyczących wydarzeń diecezjalnych najbliższego okresu.
  3. 10. We wtorek Przymierze Miłosierdzia zaprasza na swoje spotkania o godzinie 19:30 w salce pod zakrystią. W czwartki o godzinie 19:30, również w salce pod zakrystią odbywają się spotkania modlitewne Odnowy Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy!
  4. 11. Po Mszach Świętych pod kościołem zbierane będą ofiary na pomoc dla Afganistanu.
  5. 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  6. 13. Jutro, czyli w poniedziałek w budynku Centrum Pomocy Rodzinie, w godzinach 18:00-20:00 nieodpłatnych porad udzielał będzie psycholog. W najbliższy wtorek zaś, w godzinach 17:00-19:00 prawnik