22 Niedziela Zwykła

  1. Od czwartku gościmy w naszej parafii księdza Marka Nowaka, który sprawował będzie posługę duszpasterską jako wikariusz. Ksiądz Marek pracował już wśród nas 8 lat temu. Po pracy w Kurii Biskupiej powrócił do nas ze swą posługą kapłańską. Księdzu Markowi życzymy Bożej mocy, wszelkich łask i wielu sił do służby Bogu i ludziom. Otoczmy księdza Makra naszymi modlitwami.
  2. W ubiegłym tygodniu dostarczyliśmy 130 wyprawek szkolnych oraz wiele artykułów papierniczych dla polskich dzieci mieszkających na Litwie. 14 wyprawek szkolnych trafiło do dzieci ze Szkoły Podstawowej w Błędostowie. Wszyscy obdarowani składają wielkie podziękowania za dar serca. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dzieło przygotowania wyprawek. Dziękujemy firmie Interdruk za artykuły papiernicze.
 1. W środę 1 września obchodzić będziemy kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o tamtych, smutnych dla naszej Ojczyzny dniach. 1 września to również początek nowego roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia podczas Mszy Świętych o godzinie 18:00 i 19:00 modlić się będziemy w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli polecając ich opiece Matki Bożej Fatimskiej.
  1. W tym tygodniu przed nami:
  • 1 czwartek miesiąca - po Mszy Świętej o godzinie 19:00 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz możliwość adoracji do godziny 22:00
  • 1 piątek miesiąca - spowiedź od godziny 17:00 do 19:30. O godzinie 20:00, w kościele konferencja dla rodziców , kandydatów na rodziców chrzestnych oraz rodziców chrzestnych przed udziałem w Sakramencie Chrztu Świętego.
  • 1 sobota miesiąca - po Mszy Świętej o godzinie 19:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, które trwać będzie do godziny 21:00
  • 1 niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godzinie 12:30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji w ciszy i skupieniu do godziny 18:00.
  1. Z głębi serca dziękujemy wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu pośpieszyli ze swoją pracą fizyczną przy porządkowaniu naszego terenu kościelnego.
  2. W przyszłym tygodniu w Centrum Pomocy Rodzinie w poniedziałek w godzinach 18:00-20:00 nieodpłatnie przyjmował będzie psycholog a we wtorek w godzinach 17:00-19:00 prawnik. Zapraszamy.