21 Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy Św. o godz. 9:00 będziemy dziękować Ks. Marcinowi za jego roczną posługę w naszej parafii. Zapraszamy poszczególne grupy parafialne i wiernych do wspólnej modlitwy dziękczynnej za osobę i pracę duszpasterską ks. Marcina. Ksiądz Marcin w dniu 26 sierpnia rozpocznie posługę w par. M.B. Częstochowskiej w Zielonce
 2. Również dzisiaj w godz. 13:30 – 18:00 na terenie przy kościele odbędzie się Piknik Rycerski. W programie walki rycerskie, nauka szermierki, szranki, turniej łuczniczy z nagrodami, warsztat garncarski, tkacki, dmuchańce grochówka, popcorn i wata cukrowa. Organizatorami pikniku są władze miasta i nasza parafia. Serdecznie zapraszamy
 3. Po dzisiejszych Mszach Św. o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i 19:00 oraz podczas pikniku rycerskiego będzie obecny rachmistrz, który pomoże nam dokonać Spisu Powszechnego siebie i naszych bliskich. Pamiętajmy, że do końca września każdy Polak ma obowiązek wzięcia udziału w Spisie Powszechnym.
 4. Dziś o godz. 18:30 – nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przed kościołem będzie można nabyć róże.
 5. Już jutro wyruszy transport na Litwę z plecakami wypełnionymi przyborami szkolnymi dla dzieci z ubogich, polskich rodzin. Dziękujemy tym, którzy włączyli się „Weź plecak – daj wyprawkę”. Szkoda, że nie wszystkie plecaki zostały zwrócone.
 6. W tym tygodniu zostaną odprawione Msze Św. w intencji budowniczych ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała:
  • we wtorek o godz. 19:00: ołtarza pierwszego
  • w środę o godz. 19:00: drugiego
  • w czwartek o godz. 19:00: trzeciego
  • w piątek o godz. 18:00: czwartego
 7. W czwartek obchodzić będziemy święto MB Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 18:00 i 19:00
 8. W piątek o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza Św. Wypominkowa za naszych bliskich zmarłych
 9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy zespół muzyczny z Ukrainy, który zapewni oprawę muzyczną każdej Mszy Św. z krótkim koncertem. Przed kościołem nasi goście zza wschodniej granicy będą zbierać ofiary na dom dziecka z ich miejscowości.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe – za zamiatanie, koszenie, grabienie itp. tym, którym na sercu leży dobro naszej parafii i estetyka naszego terenu.