18 Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym ponad czterdziestoosobowa grupa dzieci z wychowawcami udała się na tygodniowe wakacje na Suwalszczyznę. Życzymy im bezpiecznego pobytu, miłych doznań i szczęśliwego powrotu do domu pod opieką M.B. Fatimskiej
 2. Dziś z racji I niedziela miesiąca, po Mszy Św. o 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Potem możliwość prywatnej adoracji w ciszy do godz. 18:45
 3. Również dzisiaj obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o naszych bohaterach. Z racji rocznicy o godz. 17:00 w siedzibie Fundacji „Pasja Życia” na ul. Strużańskiej obok przychodni wojskowej odbędzie się okolicznościowy koncert pieśni powstańczej, a o godz. 18:00. W kościele garnizonowym zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji powstańców i Ojczyzny.
 4. W poniedziałek można uzyskać odpust „Porcjumkuli” związany za wspomnieniem Matki Bożej Anielskiej. By uzyskać odpust, należy spełnić następujące warunki:

- pobożnie nawiedzić kościół,

- odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,

- przystąpić do spowiedzi świętej,

- przyjąć Komunię świętą,

- pomodlić się w intencjach Ojca Świętego,

- wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 1. W tym tygodniu przypada:
 • I czwartek miesiąca - Po Mszy Św. o godz. 19:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość adoracji do godz. 22:00
 • I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17:45 do godz. 19:30. O godz. 20 katecheza chrzcielna dla rodziców, rodziców chrzestnych i kandydatów na chrzestnych
 • I sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy Św. o godz. 19:00 do godz. 21
 1. W piątek będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 18:00 i 19:00.Serdecznie zapraszamy.
 2. W I sobotę miesiąca zachęcamy mężczyzn do wzięcia udziału w procesji „Męskiego Różańca”. O godz. 7:30 Msza Święta w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i przejście przez miasto z modlitwą różańcową na ustach do naszej parafii. O godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólne modlitwy zakończone błogosławieństwem o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W przyszłą sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się ceremonia ślubna. Osoby uczęszczające na tę Mszę Św. Zapraszamy na godz. 19:00
 4. Za tydzień w niedzielę rusza akcja „Weź plecak, daj wyprawkę”. Przy ołtarzu będą wystawione plecaki, które należy zabrać do domu, wypełnić przyborami szkolnymi (zeszytami, blokami, kredkami, mazakami, piórnikami) i do 15 sierpnia przynieść do kościoła. Tak jak w ubiegłych latach wyprawki szkolne trafią do biedniejszych dzieci z polskich rodzin zamieszkałych w Jałówce, Kowalczukach i Turmontach na Litwie. Co roku dostarczaliśmy tam 200 pełnych wyprawek szkolnych. Zachęcamy by wziąć udział w akcji niesienia uśmiechu dzieciom i rodzinom naszych rodaków na terenie Litwy.
 5. Emerytowany ordynariusz naszej diecezji ks. Abp Henryk Hoser SAC jest ciężko chory i przebywa w szpitalu. Zwracamy się z prośbą do wszystkich o modlitwę w intencji naszego biskupa seniora.
 6. W przyszłą niedzielę pod kościołem do puszek będą zbierane ofiary na rzecz poszkodowanych rodzin, które ucierpiały w ostatnim czasie przez kataklizmy przetaczające się nad Polską. Zachęcamy do wsparcia potrzebujących i danie im nadziej, że nadal są ludzie myślący o nich.
 7. Co roku, 15 sierpnia spod kościoła Garnizonowego wyrusza rajd rowerowy do Ossowa, którego celem jest uczczenie rocznicy Bitwy Warszawskiej. W tym roku przypada 101 rocznica . Zbiórka chętnych uczestników rajdu 15.08.2021 r. o godz. 7:00 przed kościołem św. Józefa Oblubieńca NMP. Planowany powrót ok. 18:00. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe – za zamiatanie, koszenie, grabienie itp. Pracy było jak zwykle bardzo wiele. Tym mocniej dziękujemy tym, którym na sercu leży estetyka naszego terenu.