XVI Niedziela Zwykła

    • 22 lipca, środa, zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity. O godzinie 19:00 odprawiona zostanie Msza Święta z okolicznościowym kazaniem, a następnie odbędzie się obrzęd poświęcenia róż i modlitwy do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przed kościołem, przed rozpoczęciem Mszy Świętej można będzie zakupić róże i specjalne modlitewniki do świętej.

  • Przypominamy, że w każdy wtorek, w okresie wakacji, po Mszy Świętej o godzinie 19:00 ma miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia oraz możliwość adoracji do godziny 21:00.

  • We wtorki w godzinach 14:00 - 15:00 oraz w czwartki w godzinach 13:00 - 14:00 rozdawana jest żywność biedniejszej części mieszkańców naszej parafii i miasta. Osoby te mogą otrzymać wędlinę (szynka, polędwica) mięso, sery, warzywa, owoce oraz ciasto. Żywność rozdawana jest gratisowo. Należy przynieść ze sobą torbę na otrzymane artykuły.

  • Zachęcamy dzieci do skorzystania z oferty naszej Świetlicy Parafialnej! Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 14:00. Dzieci, obok zajęć plastycznych, sportowych czy rekreacyjnych biorą udział w wyjazdach do parków rozrywki i kin. Już w najbliższym tygodniu dzieci pojadą między innymi do parku rozrywki "Planeta Zalesie" w Zalesiu Górnym oraz wezmą udział w plenerowych zajęciach edukacyjnych.

  • W sobotę, w liturgii czcić będziemy św. Jakuba i św. Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszy Świętej o godzinie 18:00 i 19:00 na górnym parkingu będzie możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Świętych będzie możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy!

  • W przyszłą niedzielę pochylimy się nad postaciami św. Joachima i św. Anny, rodzicami Najświętszej Marii Panny a dziadkami Pana Jezusa. Tego dnia pamiętajmy zwłaszcza o naszych seniorach.

  • Dziękujemy za prace porządkowe na terenie przylegającym do naszego kościoła. Dziękujemy za koszenie, grabienie, zamiatanie. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości skierowanej ku naszej wspólnocie parafialnej. W przyszłą sobotę od godziny 8:00 czekamy na chętnych chcących wziąć udział we wspólnych pracach upiększających nasz teren.