10 Niedziela Zwykła

 1. W piątek i sobotę grupa 115 dzieci przystąpiła w 5 grupach do I Komunii Świętej. Dzieciom życzymy trwałego zaprzyjaźnienia się z Chrystusem Eucharystycznym, a rodzicom – by byli dobrymi świadkami wiary dla swoich dzieci.
 2. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Również dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy Św. o godz. 12:30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna, a potem adoracja do godz. 18:30
 4. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 19:30 a w niedziele i uroczystości o godz. 18:30
 5. Składamy serdeczne podziękowanie tym osobom, które trudziły się przy budowie poszczególnych ołtarzy na procesji Bożego Ciała. Dziękujemy również tym, którzy materialnie wparli dzieło dekoracji ołtarzy.
 6. W poniedziałek w godz. 18-20 będzie nieodpłatnie przyjmował psycholog, a we wtorek – prawnik w godz. 17-19. Porady odbywają się w budynku Centrum Pomocy Rodzinie
 7. W maju ks. Proboszcz obchodził 29 rocznicę święceń kapłańskich, a w czerwcu ks. Marcin – 9 rocznicę. W piątek na Mszy Św. o godz. 19:00 będziemy chcieli odprawić Msze Św. dziękczynne za lata posługi Chrystusowi dla dobra Kościoła i ludu wiernego
 8. W czwartek na zakończenie dawnej oktawy Uroczystości Bożego Ciała i procesji eucharystycznych na Mszach Św. o godz. 18:00 i 19:00 odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków.
 9. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy dziękować Sercu Jezusa za opiekę nad naszym narodem. Serdecznie zapraszamy na Msze Św. o godz. 18:00 i 19:00 i nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 18:30. W tym dniu, z racji uroczystości, nie ma postu.
 10. W sobotę będziemy oddawać cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 18:00 i 19:00
 11. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza na dzień skupienia dla małżonków, który odbędzie się dnia 12.06.2021 od godz. 9.00-14.00 w naszej parafii. Tematem warsztatów jest: „Jak się dogadać w małżeństwie?” Koszt 20 zł/os. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Szczegółowy program na plakacie w gablocie i na stronie parafialnej.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 17 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 13. Również w przyszłą niedzielę kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 19:00, a następnie na procesje i różaniec fatimski. Przy każdej kapliczce różańcowej będą wyczytywane intencje, które złożymy przy ołtarzu przed Mszą Św.
 14. Tak jak każdego roku pragniemy wesprzeć naszych rodaków zamieszkałych na Litwie: w Turmontach, Kowalczukach i Jałówce. Prosimy, aby w przyszłą niedzielę idąc do kościoła przynieść ze sobą artykuły spożywcze o przedłużonej dacie spożycia (kasza, makaron, mąka, cukier, olej itp.) oraz art. chemiczne i złożyć je przy prezbiterium na stopniach scholi. W/W artykuły możemy również przynosić przez cały tydzień przed Mszą Św. o godz. 18:00 i 19:00. Żyjąc w rzeczywistości COVIDowej, gdzie wielu naszych rodaków, tam mieszkających, straciło pracę, z góry dziękujemy za poważne potraktowanie naszej prośby.
 15. Nasza parafia przy współpracy z Caritas Polska i sieci sklepów Biedronka 15 rodzinom potrzebującym w terenu naszego miasta od 1 kwietnia przekazała karty-bony na zakupy do sklepów Biedronka o wartości 150 zł na 10 miesięcy. Czyli jedna rodzina w sumie otrzymała 1500 zł na zakup art. spożywczych. Również nasza parafia i Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS co wtorek i czwartek wydaje żywność dla ponad 80 osób/rodzin z naszego miasta. Żywność, której data przydatności do spożycia niebawem się kończy, przywozimy ze sklepów Biedronka z Jabłonnej, Michałowa - Reginowa, Stanisławowa I, Radzymina i Serocka
 1. Dziękujemy za prace porządkowe na naszym terenie kościelnym w minionym tygodniu. Dziękujemy za koszenie, zamiatanie i inne czynności upiększające nasz teren.