XXXII Niedziela Zwykła – 03.11.2019r.

1. W dniu dzisiejszym w związku z dniem solidarności z kościołem prześladowanym przed kościołem do koszyków zbierane są ofiary na prześladowany kościół w Sudanie Południowym.

2. Jutro, 11 listopada obchodzić będziemy Święto Niepodległości. O godzinie 12:00 w Ratuszu wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego i pieśni patriotycznych. O 13:00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP uroczysta Msza święta a o godzinie 14:00 przemarsz w kierunku pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego i złożenie wieńców. Dzisiaj jeszcze w Ratuszu VI Przegląd Pieśni Patriotycznej. O godzinie 18:00 wręczenie nagród i występ laureatów. O godzinie 19:00 występ Gwiazdy Wieczoru. W naszym kościele, jutro zapraszamy na Msze święte o godzinie 17:00 i 18:00. Po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się występ zespołu "Namysto" z Kowla na Ukrainie oraz zespołu "Celaji" z Carnikawy na Łotwie. Zapraszamy serdecznie do posłuchania i poznania gości reprezentujących miasta partnerskie Legionowa.

3. Ojcowie Kombojnianie zapraszają w dniach 15-17 listopada młodzież męską na spotkanie powołaniowe. Więcej informacji na plakacie.

4. Rycerstwo Niepokalanej z Niepokalanowa zaprasza wszystkich czcicieli Maryi do udział w Konferencji w ramach Dnia Mazowieckiej Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem "Oddychać Maryją - świadectwo życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski". Miejscem spotkania będzie Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie, w sobotę 16 listopada. Początek o godzinie 11:00. Więcej informacji w gablocie.

5. W siedzibie Fundacji Pasja Życia przy ulicy Strużańskiej 2b w Legionowie a ściślej w Cafe Pasja odbędzie się spotkanie z siostrą - podróżniczką Violettą Zając, która przybliży nam Filipiny, gdzie ostatnio przebywała. Spotkanie 18 listopada o godzinie 18:00.

6. W dniu dzisiejszym kawiarenka jest nieczynna. Trwają tam prace remontowe. Zapraszamy już w przyszłą niedzielę!

7. W sobotę o godzinie 18:45 w salce pod zakrystią odbędzie się zebranie dla osób, które we wrześniu przyszłego roku udają się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Na spotkanie należy zabrać 2 i 3 ratę odpłatności.

8. Za tydzień, o godzinie 10:25 konferencja dla dzieci klas czwartych przed uroczystością rocznicową Pierwszej Komunii Świętej.

9. Również za tydzień, po mszy świętej o godzinie 11:00 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca.