XI niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym odbędzie się doroczny piknik rodzinny. Zapraszamy o godz. 13.45. To wtedy zostaną poświęcone rowery i odbędzie się krótki rajd rowerowy (ok 4 km). W tym samym czasie na górnym parkingu będzie można skorzystać ze stoisk kulinarnych, a dzieci ze słodkości. Dla dzieci będą specjalne animacje w duchu świata antycznego oraz dmuchańce. Naszą zabawę zakończymy ok godz. 18.00. W czasie pikniku będzie uruchomiona strefa kibica bo o godz. 15.00 mecz polskiej reprezentacji.
2. Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się zakończenie roku formacyjnego dla ministrantów, lektorów, bielanek i scholi.
3. Również dzisiaj o godz. 18.00 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdżających w czwartek na pielgrzymkę na Suwalszczyznę i Litwę. Obecność obowiązkowa.
4. We wtorek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 grupa 14 osób przystąpi do sakramentu bierzmowania. W związku z tym ulegają zmianie tego dnia godziny nabożeństw. Różaniec będzie o godz. 17.30 a nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 18.00. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna.
5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta i bezpośrednio po niej nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwami do św. Józefa.
6. W czwartek grupa naszych parafian udaje się na 4 dniową pielgrzymkę na Suwalszczyznę i Litwę. W programie zwiedzanie Supraśla, Sokółki, klasztoru na Wigrach, Studzienicznej, Sejn, Trok, Wilna, Druskiennik. Wyjazd o godz. 07.00.
7. W piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny. W przyszłą niedzielę na Mszach świętych będziemy dziękować Panu Bogu za łaski w czasie nauki i prosić o szczęśliwy czas wakacji. Spowiedź dla dzieci podczas każdej niedzielnej Mszy świętej.
8. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity. O godz. 19.00 podczas Mszy świętej zostaną poświęcone róże, a po Eucharystii dalsze modlitwy do patronki spraw trudnych i beznadziejnych z wyczytywaniem intencji, które złożymy pod ołtarzem przed Mszą świętą.
9. Od przyszłego poniedziałku (24.06) zapraszamy dzieci do naszej parafialnej świetlicy. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-14.00. Będzie wiele zabaw na świeżym powietrzu, dmuchańce, gry zespołowe, zabawy plastyczne i oczywiście wycieczki integracyjne.
10. W okresie wakacji będą sprawowane Msze święte w intencji budowniczych ołtarzy na Boże Ciało. W intencji I ołtarza – 09.07 – godz. 19.00, II ołtarza – 11.07 – godz. 18.00, III ołtarza – 12.07 – godz. 18.00, IV ołtarza – 15.07 – godz. 19.00.
11. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy wziąć udział w promocji książki pana Pawła Pietrzaka pt.: „Maki”. Będzie można również spotkać się z autorem i uzyskać autograf. „Maki” to książka mocna i trudna. Niełatwo przyswaja się jej treść. To przejmujące świadectwo ocalenia swego człowieczeństwa przed rozpaczą, rezygnacją i nienawiścią – w nieludzkim cierpieniu, w arcytrudnych warunkach obozu śmierci. To opowieść o promieniowaniu miłości, praktyczna lekcja kochania nieprzyjaciół. A przede wszystkim spotkanie z człowiekiem, który patrzy w oczy złu i czyni wszystko, by kochać tych, którzy to zło generują i przebaczać im. Kocha ich miłością, której sam, od nikogo z ludzi, nie otrzymuje.