Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W minionym tygodniu gościliśmy w parafii relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Dziękujemy tym, którzy aktywnie włączyli się w ten szczególny czas nawiedzenia. Dziękujemy za udział we Mszach świętych, modlitwach różańcowych, prywatnych spotkaniach z błogosławionymi męczennikami.
2. Wczoraj wieczorem przeżywaliśmy wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym za zainicjowanie i przeprowadzenie modlitewnego czuwania. Dziękujemy również innym wspólnotom i poszczególnym osobom za aktywne włączenie się w czas oczekiwania na Ducha Świętego.
3. Również wczoraj na Mszy świętej o godz. 10.00 grupa 62 dzieci przystąpiła do Komunii świętej rocznicowej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za świadectwo wiary i przyznawanie się do Chrystusa, życząc jednocześnie jeszcze głębszego przylgnięcia do Chrystusa Eucharystycznego. Dzieci, które w sobotę przystąpiły do uroczystości rocznicy Komunii świętej, do środy włącznie będą przeżywać biały tydzień. W niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 a w dni powszednie o godz. 18.00.
4. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 17.45 dla rodziców dzieci, które w lipcu wyjeżdżają na wakacyjny wyjazd na Suwalszczyznę i Litwę
- o godz. 20.00 kolejne spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
5. Również dzisiaj w ramach nabożeństwa majowego zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin. Intencje będzie można złożyć przed nabożeństwem pod ołtarzem.
6. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00.
7. W środę zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. O godz. 19.00 będzie Msza święta i później po Mszy świętej modlitwy do św. Rity połączone z nabożeństwem majowym.
8. W czwartek w Kościele będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00.
9. 25 maja w sobotę w Legionowie organizowane jest przez Legionowskie Muzeum Historyczne wydarzenie „Noc Muzeów”. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablocie. Również w Muzeum Historycznym na Piaskach zaplanowanych jest szereg wydarzeń. Początek już o godz. 18.00.
10. Również w sobotę w ratuszu w Sali widowiskowej, o godz. 19.00 odbędzie się przedstawienie Teatru ADONAJ pt.: „Przebudzenie”. Wstęp wolny.
11. W sobotę w godz. 10.00-14.00 w budynku Klubu Seniora AMICUS zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne. W tym tygodniu będą wykonywane słodkości z myślą o mamach w związku z ich świętem. Zapraszamy całe rodziny do konstruktywnego spędzenia czasu w gronie najbliższych.
12. Za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu gościć będziemy ks. prałata Jerzego Daneckiego, proboszcza z Siennicy, który będzie głosił Słowo Boże i prosił nas o wsparcie w dziele remontu zabytkowej świątyni i całego kompleksu budynków pozakonnych.
13. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 09.00 gościć będziemy chór seniorów „Młodzież 50+” ze Stanisławowa II, który zapewni oprawę muzyczną Mszy świętej, a następnie po Mszy świętej zaprasza nas na koncert pieśni maryjnych i nie tylko w związku z przypadającym tego dna Dniem Matki.
14. W niedzielę, za tydzień o godz. 17.45 odbędzie się kolejna katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
15. Zbliża się czas uroczystości Bożego Ciała i procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać tak jak w ubiegłym roku. W tym tygodniu przedstawiciele naszej parafii będą pukać do naszych domów i mieszkań prosząc nas o wsparcie finansowe w zakupie kwiatów i krzewów do poszczególnych ołtarzy eucharystycznych.
16. Dzisiaj przed kościołem możemy zakupić obrazki z modlitwą do bł. Rodziny Ulmów, którą gościliśmy w minionym tygodniu.
17. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu: w czwartek, piątek i sobotę pracowali przy porządkach na terenie kościelnym. Pracy było dużo ze względu na silne wiatry, które nas nawiedziły. W tym tygodniu również w piątek i sobotę zapraszamy na godz. 08.00 do wspólnych prac porządkowych.