Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W dniu wczorajszym grupa 79 dzieci na Mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00 przystąpiła do uroczystej I Komunii świętej. Dzieciom życzymy trwałego zaprzyjaźnienia się z Chrystusem Eucharystycznym i rodzicom aby podjęli dalszy wysiłek przekazywania wiary słowem i przykładem życia.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
3. Także dzisiaj o godz. 20.00 w Radio Warszawa 106,2 fm będzie emitowana audycja o naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią audycji.
4. Jutro, 13 maja, przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową. Zapraszamy na Msze święte:
- o godz. 07.30 w intencji firm i właścicieli działających na naszym legionowskim rynku
- o godz. 10.00, 18.00 i 19.00
Po Mszy świętej o godz. 19.00 odbędzie się pierwsza w tym roku procesja fatimska podczas której śpiewać będziemy Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny w ramach nabożeństwa majowego oraz modlić się będziemy na różańcu. Mszy świętej o godz. 19.00 przewodniczyć będzie i wygłosi Słowo Boże ks. Piotr Domański, dawny nasz ksiądz wikariusz a obecnie wicedyrektor wydziału katechetycznego naszej kurii. Serdecznie zapraszamy na nasze wspólne świętowanie.
5. We wtorek w godz. 19.00-21.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego nieodpłatnie będzie przyjmował prawnik.
6. 16 i 17 maja, tj. z czwartku na piątek, gościć będziemy w naszej parafii peregrynujące po Polsce relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. O godz. 18.45 powitamy relikwie w bramie naszej parafii, a następnie przejdziemy do kościoła, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rafała Markowskiego. W czasie nawiedzenia będzie wiele czasu na wspólną i prywatną modlitwę. O północy będzie sprawowana Msza święta , tak samo o godz. 09.00 i 12.00 w piątek i o godz. 16.15 gdzie pożegnamy relikwie i przekażemy je do Radzymina. Czas nawiedzin błogosławionej rodziny Ulmów w znaku relikwii to niebywały moment oddania naszych małżeństw i rodzin w ich opiekę. Moi Drodzy znajdźmy czas , aby spotkać się z niebywałą, świętą, heroiczną rodziną, która może rzucić światło miłości na nasze domy i rodziny. Szczegółowy program znajduje się w biuletynie, na stronie internetowej i na ulotkach na końcu ławek.
7. W sobotę o godz. 10.00 grupa 50 dzieci przystąpi do Komunii świętej rocznicowej. Wcześniej dzieci odbędą ostatnią próbę przed uroczystością we wtorek o godz. 17.00, w czwartek od godz. 16.00 przystąpią do spowiedzi, a w piątek o godz. 16.15 wezmą udział we Mszy świętej z relikwiami błogosławionej rodziny Ulmów.
8. Również w sobotę przezywać będziemy wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która będzie przypadać w przyszłą niedzielę. Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 19.00 i nabożeństwem majowym. O godz. 20.00 będzie sprawowana Liturgia Słowa połączona z katechezą i czas modlitwy o otwarcie się na Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy do naszego parafialnego wieczernika w oczekiwaniu na Ducha Świętego.
9. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie organizuje dodatkowy dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 18 maja od godz. 10.00 do 13.00. Będzie to okazja dla rodziców i dzieci, aby zobaczyć tę katolicką szkołę od środka oraz spotkać się z salezjanami, nauczycielami i uczniami. Więcej informacji na stronie www.salezy.pl.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.45 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w lipcu wyjeżdżają na wakacyjny wyjazd na Suwalszczyznę i Litwę. Obecność obowiązkowa.
11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Romana Kota, proboszcza parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie, który głosić będzie Słowo Boże i będzie prosił nas o ofiary na rzecz budującego się kościoła poświęconego Matce Bożej. Również przyszła niedziela kończy okres wielkanocny w którym należało skorzystać z sakramentu pokuty i Eucharystii.
12. Zbliża się również uroczystość Bożego Ciała. Na wtorek, na godz. 19.45 do kościoła zapraszam przedstawicieli poszczególnych rejonów budujących ołtarz, na spotkanie organizacyjne.