I KOMUNIA ŚWIĘTA

11 maja (sobota) grupa 79 dzieci na dwóch Mszach św. o godzinie 10.00 i 12.00 przystąpiło do uroczystej I Komunii św. Wcześniej dzieci przez cały rok obok katechezy szkolnej uczestniczyły w spotkaniach w parafii (II i IV niedzielę miesiąca), nabożeństwach, a w ostatnim czasie próbach w świątyni przed uroczystością. Również przed uroczystym wydarzeniem odbyły się spotkania wraz z rodzicami z ks. proboszczem czy ks. Markiem.

Sama uroczystość była bardzo podniosła. Rozpoczęła się na placu przed kościołem od błogosławieństwa rodziców i procesyjnie dzieci zostały wprowadzone przez ks. prał. Tomasza Chciałowskiego - proboszcza do świątyni.

Świątynię pięknie udekorowano w kwiaty, szarfy, a nade wszystko w zaproszonych gości. Każde dziecko w czasie Eucharystii było aktywnie zaangażowane w przebieg uroczystości.

Każde dziecko pojedynczo, z wielką powagą podchodziło do ołtarza, by otrzymać Chrystusa Eucharystycznego. Na koniec dzieci otrzymały specjalne chlebki, którymi miały podzielić się w gronie najbliższych w drugiej części uroczystości. Chlebki dostały również wychowawczynie dzieci, by podzielić się nimi w klasie z innymi dziećmi, które przystąpiły do komunii w innych parafiach.

Po uroczystości I Komunii św. dzieci zostały zaproszone do uczestniczenia w białym tygodniu. Każdy dzień poświęcony był innemu wydarzeniu.